
Ruud Muijt zet zich vol passie in voor speeltuin
THOLEN - Ruud Muijt kan uren over de Speeltuinvereniging Buutvrij praten. Sinds vijf jaar zet Ruud zich met hart en ziel in voor de nog te realiseren Speeltuin Buutvrij in Tholen. Ruud is zelf voorzitter van de vereniging en samen met meerdere bestuursleden hebben zij honderden uren werk in het realiseren van de speeltuin gestopt.
De reden? Die is voor de 39-jarige Ruud simpel. “Tholen bestaat ruim 650 jaar. De speelvoorzieningen namen in de loop van de tijd af, terwijl de speelbehoefte groter werd. Er wonen steeds meer jonge kinderen in Tholen”, legt Ruud uit. Ook het feit dat Ruud zelf vader is van drie jonge kinderen speelt een grote rol.
Burgerinitiatief
In 2015 kwam er een oproep van de gemeente. Inwoners werden verzocht mee te denken over de speeltuinen in Tholen-stad. Een oproep waar Ruud onder andere gehoor aan gaf. Hij zette zich meteen vol enthousiasme in en op 20 juni 2018 was daar Speeltuinvereniging Buutvrij. Wederom een prachtig burgerinitiatief van inwoners van de gemeente Tholen.
Tijd voor actie
De plannen groeide verder en werden steeds concreter. Er werd gezocht naar een locatie en de financiën werden op een rijtje gezet. Het uiteindelijke doel: een speeltuin en ontmoetingsplek creëren voor iedereen ongeacht leeftijd. Maar daar is geld voor nodig, drie-en-een-halve ton om precies te zijn. Een deel van dit bedrag heeft de vereniging de afgelopen jaar al binnen weten te harken. Maar mede ook door de Corona-crisis zag de vereniging de donaties afnemen. Tijd om in actie te komen dus.
Locatie
Het plan is om volgend jaar september de speeltuin open te laten gaan. Als locatie is er gekozen voor de nieuwe Brede School. Een plek gekozen vanwege de verbinding met schoolkinderen maar ook het feit dat het onder andere dicht bij het zwembad ligt speelde een grote rol. Ruud vertelt hierover: ”Het wordt straks een beetje het jongerenhart van Tholen”, zegt hij.
Acties
Alleen de financiën staan dus nog in de weg om dit prachtige project te kunnen realiseren. Een deel van het bedrag hoopt de vereniging lokaal gesponsord te krijgen. Ook is er een actie op de website van de vereniging waar men laagdrempelig een bedrag kan doneren. Ook crowdfunding wordt nu ingezet in de hoop dat bedrijven een donatie willen doen. De afgelopen dagen zijn er ook bij verschillende winkeliers in Tholen collectebussen geplaats voor de realisatie van de speeltuin. Ruud vertelt hierover:” Wij zoeken in de volle breedte om via acties het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Ik geloof erin dat dit gaat lukken anders was ik er niet aan begonnen. Nu wil ik het afmaken ook”.
Helpt u ook mee de speeltuin in Tholen-stad te verwezenlijken? Op social media en de website www.speeltuinbuutvrij.kentaa.nl kunt u lezen hoe u een donatie kunt doen. Ook een ieder die mee wilt bouwen aan dit prachtige initiatief kan via social media en de website www.speeltuinbuutvrij.nl contact opnemen. De kinderen van Tholen zullen u dankbaar zijn.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/ZEELAND - Maandag 2 juni verstuurt de overheid rond 12 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan jij controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL-Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast.Het testbericht wordt elk jaar uitgestuurd op de eerste maandag van juni en december. Je ontvangt het NL-Alert testbericht op je mobiele telefoon. Ook is het te zien op digitale reclameschermen en schermen met reisinformatie in het openbaar vervoer. Er staat duidelijk dat het om een test gaat. Je hoeft dus niets te doen. Het testbericht ziet er zo uit:
22 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De Luyster uit Sint Philipsland is een van de vijftien Zeeuwse basisscholen die meedoet aan de tweede editie van de Week van de Natuur. Tijdens deze week, die plaatsvindt van 2 tot en met 6 juni, krijgen kinderen niet alleen les over biodiversiteit, maar probeert de school ook actief natuurvrijwilligers te werven. Want: meer buiten lesgeven lukt niet zonder extra hulp.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - In de week van 1 tot en met 7 juni organiseert de gemeente Tholen twee activiteiten voor jonge kinderen en hun ouders of verzorgers. De Beweegmeemarkt in Sint-Maartensdijk en de Peuter4Daagse bij kinderopvanglocaties staan in het teken van spel, beweging en gezondheid.
1 dag geledenTHOLEN - De negen kanshebbers voor de cover van de nieuwe gemeentegids van Tholen zijn bekend. Inwoners kunnen tot en met 5 juni stemmen via de gemeentelijke Facebookpagina.
2 dagen geledenSINT-PHILIPSLAND - De brandweer is donderdagochtend uitgerukt voor een woningbrand aan de Hengelosestraat in Sint-Philipsland. De brand was ontstaan in de meterkast, waardoor de woning vol rook kwam te staan. De brandweer schaalde uit voorzorg op naar een middelbrand.
2 dagen geledenTHOLEN - In de week van 12 mei zijn dertien vrijwilligers in Tholen op pad gegaan voor de jaarlijkse collecteweek van het Longfonds. Hun inzet leverde een mooie opbrengst op van in totaal 1.150,60 euro.
2 dagen geledenTHOLEN - Het zonnige lenteweer heeft plaatsgemaakt voor een nat begin van de week. Sinds het weekend valt er flink wat regen. Maar hoe ziet het weerbeeld eruit tijdens het lange Hemelvaartsweekend?
3 dagen geleden