Ruud Muijt zet zich vol passie in voor speeltuin
THOLEN - Ruud Muijt kan uren over de Speeltuinvereniging Buutvrij praten. Sinds vijf jaar zet Ruud zich met hart en ziel in voor de nog te realiseren Speeltuin Buutvrij in Tholen. Ruud is zelf voorzitter van de vereniging en samen met meerdere bestuursleden hebben zij honderden uren werk in het realiseren van de speeltuin gestopt.
De reden? Die is voor de 39-jarige Ruud simpel. “Tholen bestaat ruim 650 jaar. De speelvoorzieningen namen in de loop van de tijd af, terwijl de speelbehoefte groter werd. Er wonen steeds meer jonge kinderen in Tholen”, legt Ruud uit. Ook het feit dat Ruud zelf vader is van drie jonge kinderen speelt een grote rol.
Burgerinitiatief
In 2015 kwam er een oproep van de gemeente. Inwoners werden verzocht mee te denken over de speeltuinen in Tholen-stad. Een oproep waar Ruud onder andere gehoor aan gaf. Hij zette zich meteen vol enthousiasme in en op 20 juni 2018 was daar Speeltuinvereniging Buutvrij. Wederom een prachtig burgerinitiatief van inwoners van de gemeente Tholen.
Tijd voor actie
De plannen groeide verder en werden steeds concreter. Er werd gezocht naar een locatie en de financiën werden op een rijtje gezet. Het uiteindelijke doel: een speeltuin en ontmoetingsplek creëren voor iedereen ongeacht leeftijd. Maar daar is geld voor nodig, drie-en-een-halve ton om precies te zijn. Een deel van dit bedrag heeft de vereniging de afgelopen jaar al binnen weten te harken. Maar mede ook door de Corona-crisis zag de vereniging de donaties afnemen. Tijd om in actie te komen dus.
Locatie
Het plan is om volgend jaar september de speeltuin open te laten gaan. Als locatie is er gekozen voor de nieuwe Brede School. Een plek gekozen vanwege de verbinding met schoolkinderen maar ook het feit dat het onder andere dicht bij het zwembad ligt speelde een grote rol. Ruud vertelt hierover: ”Het wordt straks een beetje het jongerenhart van Tholen”, zegt hij.
Acties
Alleen de financiën staan dus nog in de weg om dit prachtige project te kunnen realiseren. Een deel van het bedrag hoopt de vereniging lokaal gesponsord te krijgen. Ook is er een actie op de website van de vereniging waar men laagdrempelig een bedrag kan doneren. Ook crowdfunding wordt nu ingezet in de hoop dat bedrijven een donatie willen doen. De afgelopen dagen zijn er ook bij verschillende winkeliers in Tholen collectebussen geplaats voor de realisatie van de speeltuin. Ruud vertelt hierover:” Wij zoeken in de volle breedte om via acties het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Ik geloof erin dat dit gaat lukken anders was ik er niet aan begonnen. Nu wil ik het afmaken ook”.
Helpt u ook mee de speeltuin in Tholen-stad te verwezenlijken? Op social media en de website www.speeltuinbuutvrij.kentaa.nl kunt u lezen hoe u een donatie kunt doen. Ook een ieder die mee wilt bouwen aan dit prachtige initiatief kan via social media en de website www.speeltuinbuutvrij.nl contact opnemen. De kinderen van Tholen zullen u dankbaar zijn.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.
49 minuten geledenTHOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.
4 uur geledenTHOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.
22 uur geledenTHOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.
1 dag geledenTHOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.
1 dag geledenTHOLEN - Goed nieuws voor iedereen die zich de afgelopen periode heeft ingeschreven voor een glasvezelaansluiting. Het minimum aanmeldpercentage van 40 procent is bereikt, waardoor de aanleg van het netwerk definitief kan doorgaan.
2 dagen geledenZEELAND - Al ruim een week zuchten Zeeuwen onder zomerse temperaturen en voorlopig lijkt daar nog geen einde aan te komen. Sterker nog: volgens Weeronline wordt het later deze week op meerdere plaatsen uitzonderlijk heet, met temperaturen die kunnen oplopen tot 35 graden of zelfs meer.
2 dagen geleden