Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte zal Hongaarse premier Orbán aanspreken op anti-homowet

Rutte zal Hongaarse premier Orbán aanspreken op anti-homowet

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte zal volgende week tijdens een Europese top zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán aanspreken op de "zeer verwerpelijke" anti-homowetgeving die daar deze week in het parlement is aangenomen. De wet is "totaal in strijd met de gedachte dat we (in de EU) ook nog een waardengemeenschap zijn", zei hij in de Kamer.

De wet moet jongeren onder de achttien ‘beschermen’ tegen informatie over homoseksualiteit en geslachtsoperaties. Het zal in de praktijk betekenen dat er op school niet meer over mag worden gesproken en bepaalde boeken straks niet meer uitgegeven mogen worden. De wet is "verschrikkelijk" en verbindt homofilie met pedofilie, aldus de demissionaire premier.

Minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Zaken zal samen met haar collega's uit België en Luxemburg de regering in Boedapest aanspreken, zei Rutte. En samen met haar Franse en Deense ambtgenoten zal Kaag de Europese Commissie aansporen "alles te doen" om actie te ondernemen tegen de Hongaarse wetgeving.

De eerste reactie van de Europese Commissie op de wetgeving was vrij tam. Maar voorzitter Ursula von der Leyen laat inmiddels weten dat de Commissie gaat onderzoeken of de wetgeving in strijd is met het Europees recht. Volgens premier Rutte is dat het "meest effectieve middel" dat de Commissie heeft in dit soort zaken.

Meer uit Binnenland

Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

1 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

2 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

3 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

4 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

4 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

9 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

9 uur geleden