Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte wil dinsdag terugkomen op scholen en afbouw van lockdown

Rutte wil dinsdag terugkomen op scholen en afbouw van lockdown

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte hoopt dinsdag meer te kunnen zeggen over welke coronamaatregelen wanneer kunnen worden afgebouwd. Daarbij heeft het onderwijs de hoogste prioriteit, zegt hij tijdens zijn wekelijkse persconferentie. De premier schaart zich achter minister Wopke Hoekstra (Financiën), die zegt dat het raar moet lopen willen de basisscholen niet op 8 februari weer open gaan.

"We snappen dat iedereen in Nederland ongelofelijk snakt naar perspectief", zegt Rutte. Daarom blijft het kabinet de komende dagen "kijken hoe we straks ons leven stap voor stap weer kunnen terugkrijgen". De premier zegt daar dinsdagavond op terug te willen komen tijdens een persconferentie samen met zorgminister Hugo de Jonge.

Wat betreft de scholen houdt Rutte wel een slag om de arm. Het Outbreak Management Team (OMT), dat het kabinet adviseert over de aanpak van het coronavirus, onderzoekt nog of kinderen de Britse coronavariant meer verspreiden dan het oorspronkelijke virus. De eerste resultaten stemmen volgens de premier hoopvol, maar hij wil pas een besluit nemen op basis van "de nieuwste inzichten".

Het kabinet is er volgens Rutte van meet af aan duidelijk over geweest dat heropening van het basisonderwijs voorrang krijgt. Van de lagere scholen vindt hij het "misschien wel het ergst" dat ze dicht zijn. Hij erkent dat de strenge lockdown op jongeren een zware wissel trekt, maar wijst erop dat ook oudere generaties veel last hebben van de maatregelen.

De omstreden avondklok staat volgens Rutte bovenaan het lijstje van maatregelen die het kabinet zo snel mogelijk weer wil schrappen. "Iedereen wil van dat ding af", zegt hij. Het uitgaansverbod tussen 21.00 en 04.30 uur blijft in ieder geval tot 9 februari van kracht. Of het daarna weer wordt afgeschaft, blijft afhankelijk van de verspreiding van het coronavirus, aldus Rutte.

Meer uit Binnenland

NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

12 minuten geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

1 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

2 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

2 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

7 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

7 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

9 uur geleden