Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte wil dinsdag terugkomen op scholen en afbouw van lockdown

Rutte wil dinsdag terugkomen op scholen en afbouw van lockdown

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte hoopt dinsdag meer te kunnen zeggen over welke coronamaatregelen wanneer kunnen worden afgebouwd. Daarbij heeft het onderwijs de hoogste prioriteit, zegt hij tijdens zijn wekelijkse persconferentie. De premier schaart zich achter minister Wopke Hoekstra (Financiën), die zegt dat het raar moet lopen willen de basisscholen niet op 8 februari weer open gaan.

"We snappen dat iedereen in Nederland ongelofelijk snakt naar perspectief", zegt Rutte. Daarom blijft het kabinet de komende dagen "kijken hoe we straks ons leven stap voor stap weer kunnen terugkrijgen". De premier zegt daar dinsdagavond op terug te willen komen tijdens een persconferentie samen met zorgminister Hugo de Jonge.

Wat betreft de scholen houdt Rutte wel een slag om de arm. Het Outbreak Management Team (OMT), dat het kabinet adviseert over de aanpak van het coronavirus, onderzoekt nog of kinderen de Britse coronavariant meer verspreiden dan het oorspronkelijke virus. De eerste resultaten stemmen volgens de premier hoopvol, maar hij wil pas een besluit nemen op basis van "de nieuwste inzichten".

Het kabinet is er volgens Rutte van meet af aan duidelijk over geweest dat heropening van het basisonderwijs voorrang krijgt. Van de lagere scholen vindt hij het "misschien wel het ergst" dat ze dicht zijn. Hij erkent dat de strenge lockdown op jongeren een zware wissel trekt, maar wijst erop dat ook oudere generaties veel last hebben van de maatregelen.

De omstreden avondklok staat volgens Rutte bovenaan het lijstje van maatregelen die het kabinet zo snel mogelijk weer wil schrappen. "Iedereen wil van dat ding af", zegt hij. Het uitgaansverbod tussen 21.00 en 04.30 uur blijft in ieder geval tot 9 februari van kracht. Of het daarna weer wordt afgeschaft, blijft afhankelijk van de verspreiding van het coronavirus, aldus Rutte.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

47 minuten geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

57 minuten geleden
Vuur bij natuurbrand Weert gaat via boomtoppen

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.

2 uur geleden
Brandweer: natuurbrand op Oirschotse Hei nog niet onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.

2 uur geleden
Nu al meer natuurbranden met NL-Alerts dan heel 2025

DEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.

2 uur geleden
Brand Oirschotse Heide aan één kant onder controle

WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.

2 uur geleden
Meerdere grote branden in natuurgebieden

WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.

2 uur geleden