Vollering wint en pakt geel in voorlaatste etappe Tour de France
NICE (ANP) - Demi Vollering heeft de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en heeft de gele trui overgenomen van de Poolse Kasia Niewiadoma. De Nederlandse renster van FDJ United-Suez plaatste in de slotfase van de overwegend vlakke etappe naar Nice een aanval waarmee ze Niewiadoma achter zich wist te laten. Op 17 seconden van Vollering werd Elisa Longo Borghini tweede, voor Niewiadoma.
De achtste etappe van Sisteron naar Nice over 171,9 kilometer was de langste van deze editie van de Tour de France Femmes. Na een lange aanloop wachtte een venijnige finale met een paar korte beklimmingen.
In het algemeen klassement heeft Vollering met nog een dag te gaan 8 seconden voorsprong op Niewiadoma. Marlen Reusser, die vrijdag nog de gele trui droeg, staat derde op 1.12 minuut. De Tour de France Femmes eindigt zondag ook in Nice, met een rit met vier beklimmingen van de Col d'Èze.
Kopgroep
De rit kende een kopgroep van twee rensters. De Nederlandse Loes Adegeest kreeg de ruimte samen met Maëva Squiban uit Frankrijk, die vorig jaar twee etappes won. Het tweetal behaalde een maximale voorsprong van ruim zes minuten.
Aan de voet van de voorlaatste gecategoriseerde beklimming was de voorsprong van de kopgroep teruggelopen tot ruim een minuut. In de afdaling van die klim kwam Squiban ten val, waardoor Adegeest alleen voorop overbleef. Ze behield een voorsprong van ruim een halve minuut tot aan de voet van de laatste klim.
Aanval Vollering
Op die klim reed de ploeg van Vollering een hoog tempo, waardoor Adegeest snel werd ingerekend. Nadat een flink uitgedunde groep de top bereikte, volgde even later nog een steil oplopende weg. Daarop plaatste Vollering haar aanval. Ze reed Niewiadoma even op een gaatje, maar die kon met Longo Borghini terugkeren. Maar een volgende aanvalspoging kon niet worden beantwoord door de gele trui.
In de afdaling en op de Promenade des Anglais wisten Niewiadoma en Longo Borghini het gat niet te dichten. Vollering liep zelfs verder uit. De rest van de klassementsrensters kwam aan op 38 seconden van de Nederlandse.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
7 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
10 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
17 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden