Rutte: we monitoren vluchtelingenstroom uit Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Nederland zal de komende tijd de vluchtelingenstroom uit Oekraïne "heel precies monitoren". Volgens hem moet er "binnen alle afspraken die in Europa gelden" gekeken worden hoe met een eventuele stroom naar Nederland moet worden omgegaan. Hij wil dat eerst in kaart brengen, zei hij na spoedoverleg binnen het kabinet.
Oekraïners hoeven dankzij het associatieverdrag sinds 2017 geen visum aan te vragen voor een kort verblijf van hooguit negentig dagen. Zij moeten dan wel een zogenoemd biometrisch paspoort of anders een Schengenvisum hebben. Als ze langer in Nederland willen of moeten blijven, kunnen ze asiel aanvragen.
Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat weten dat er binnen de asielketen altijd rekening gehouden wordt met "fluctuaties in de asielinstroom als gevolg van nieuwe geopolitieke ontwikkelingen".
Op dit moment is er wel een tekort aan opvangplekken voor asielzoekers. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) is al lange tijd op zoek naar meer capaciteit. "Een eventuele toename van het aantal op te vangen personen in dat verband maakt deze uitbreiding nog belangrijker. De ingezette acties zullen daarom met kracht worden voortgezet."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
36 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
1 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
4 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
6 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
12 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
17 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
18 uur geleden