Rutte vraagt wereldleiders op klimaattop om 'actie, actie, actie'
ROME (ANP) - Premier Mark Rutte spreekt maandag maar kort op de klimaattop in Glasgow. In de Schotse stad wil hij wereldleiders wijzen op "het belang dat we dit wereldwijd met elkaar oppakken". Ook zal hij de nadruk leggen op de uitvoering van klimaatplannen. "We moeten het vooral uitvoeren", zegt de demissionair premier voorafgaand aan de top. "Actie, actie, actie!"
Volgens Rutte kijken "heel veel mensen" naar de klimaattop COP26 die denken: "Dit is echt wel een van de laatste kansen die we hebben om nog die bocht met elkaar te nemen." Hij noemt het positief dat "Amerika terug is" na het presidentschap van Donald Trump en dat het gevoel van urgentie nu ook bij Aziatische landen groeit. Dat er snel gehandeld moet worden om de uitstoot van CO2 te verminderen, "geldt voor Nederland, geldt voor Europa maar ook voor andere landen van de wereld".
Aan het einde van de G20 in Rome noemde Rutte het al goed nieuws dat veel landen nu niet alleen maar nadenken over plannen om CO2-uitstoot drastisch te verlagen, maar ook werken aan de uitvoering van deze plannen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
5 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
5 uur geleden