Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte verdedigt oplopen staatsschuld in coalitieakkoord

Rutte verdedigt oplopen staatsschuld in coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Mark Rutte vindt het verdedigbaar dat de staatsschuld de komende jaren oploopt door de investeringen die zijn afgesproken in het nieuwe coalitieakkoord. SGP-voorman Kees van der Staaij vroeg hem wat er is gebeurd met de VVD als "partij van de financiële fatsoensnormen".

Met de plannen van VVD, D66, CDA en ChristenUnie loopt de Nederlandse staatsschuld tot 2025 op tot 60,4 procent, boven de Europese norm van 60 procent. Rutte ziet daar niet direct een probleem in. "Zelfs Duitsland gaat richting de 85 procent, Nederland meandert rond de 60 procent staatsschuld. Daar zitten geen risico's met de overheidsfinanciën."

Het aanstaande kabinet-Rutte IV wil vooral met veel geld problemen rechtzetten. Ongekend veel geld wordt uitgetrokken, maar de coalitiepartijen zeggen te hopen op een "begrotingstekort dat zo snel als mogelijk teruggaat naar een dalend pad".

Van der Staaij vraagt zich ook af of bepaalde plannen, zoals de klimaatdoelen, wel haalbaar en uitvoerbaar zijn. Hij merkte op dat dat niet van tevoren is getoetst, net zoals de plannen nog niet financieel zijn doorgerekend door het Centraal Planbureau. "Dit is geen klassiek regeerakkoord", benadrukte Rutte. In het coalitieakkoord staat vooral wát de partijen willen bereiken, maar nog beperkt hóé dat gebeurt. Dat zal aan het nieuwe kabinet zijn, in overleg met de Kamer, zegt Rutte.

Meer uit Binnenland

Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

2 uur geleden
Amsterdam: mogelijke versoepeling huurregels slecht doordacht

AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).

5 uur geleden
Kabinet stelt nationaal crisisplan olie in werking

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.

6 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

10 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

10 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

11 uur geleden
Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

22 uur geleden