Rutte tegen Zelenski: snel meer militaire goederen naar Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte heeft zaterdag gebeld met de Oekraïense president Volodimir Zelenski en hem verteld dat Nederland "op korte termijn extra militaire goederen levert ter zelfverdediging tegen de Russische agressie". Dat schrijft de minister-president op Twitter. Hij schrijft dat het om een extra leverantie gaat, bovenop de tweehonderd luchtdoelraketten die het kabinet zaterdag beschikbaar stelde aan Oekraïne. Wat voor middelen Nederland extra gaat leveren, konden het ministerie van Defensie en de Rijksvoorlichtingsdienst nog niet zeggen.
Ruim een week geleden werd al besloten om honderd scherpschuttersgeweren en bijbehorende munitie aan Oekraïne te leveren. Ook geeft Nederland helmen, scherfvesten en radars. Een deel van die spullen is inmiddels onderweg, maar Nederland kampt met "logistieke uitdagingen", aldus het kabinet zaterdag. De rest van het materiaal wordt "zo snel mogelijk verzonden".
Rutte sprak zaterdag ook nog met de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Boris Johnson, de Belgische premier Alexander De Croo en de voorzitter van de Europese Raad, Charles Michel. "We staan schouder aan schouder om Oekraïne te helpen in dit donkere uur", schrijft Rutte.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
6 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
13 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
14 uur geleden