Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte steunt De Hoop in het Fries na bekritiseerde opmerking VI

Rutte steunt De Hoop in het Fries na bekritiseerde opmerking VI

DEN HAAG (ANP) - "Goeie reaksje, Habtamu de Hoop", schrijft demissionair premier Mark Rutte woensdag op X. Onder zijn bericht deelt hij de reactie van GroenLinks-Kamerlid Habtamu de Hoop, die op zijn beurt inging op de racisme-rel die is ontstaan door de opmerking van televisiecommentator Johan Derksen in VI over De Hoop.

Volgens Derksen had De Hoop niet het recht over plannen rondom de Friese taal te spreken, omdat hij niet in Friesland geboren is. De Hoop is in Ethiopië geboren en is geadopteerd. "Hij is toch geen Fries, kom op zeg. Ik ben toch ook geen Surinamer?" De Hoop noemde dat in het Fries "flauwekul" - "Ik ben opgegroeid op een boerderij in Wommels". Knoop dat in je oren, tweet Rutte richting Derksen: "En Johan, knoop dit yn dyn earen!"

Steunbetuigingen aan De Hoop blijven via X binnenstromen. "Dit is het normaliseren van racisme", schrijft ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder bijvoorbeeld. Volt-leider Dassen, over De Hoops reactie: "Bam! Zo is het." PvdA-GroenLinks-leider Frans Timmermans: "Een oproep aan wie zich aangesproken voelt: stop dit racisme en behandel de ander gewoon met respect."

Talpa Network was woensdag de hele dag onbereikbaar om te reageren op de boze commentaren. Ook medepresentatoren Wilfred Genee en René van der Gijp gaven geen reactie. Derksen zelf was voor het ANP ook onbereikbaar voor commentaar. Tegen het AD zei hij woensdag de kritiek overdreven te vinden. "Het interesseert me niets en ik aanvaard alle consequenties", aldus Derksen tegen het AD. Hij vindt zelf dat zijn opmerking "niets met racisme te maken heeft".

Meer uit Binnenland

Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

1 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

1 uur geleden
Meerdere mensen onwel tijdens marathon in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Tijdens de marathon van Groningen zijn zondag meerdere mensen onwel geworden, meldt de Veiligheidsregio Groningen.

3 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

3 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

5 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

7 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

7 uur geleden