Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte steunt De Hoop in het Fries na bekritiseerde opmerking VI

Rutte steunt De Hoop in het Fries na bekritiseerde opmerking VI

DEN HAAG (ANP) - "Goeie reaksje, Habtamu de Hoop", schrijft demissionair premier Mark Rutte woensdag op X. Onder zijn bericht deelt hij de reactie van GroenLinks-Kamerlid Habtamu de Hoop, die op zijn beurt inging op de racisme-rel die is ontstaan door de opmerking van televisiecommentator Johan Derksen in VI over De Hoop.

Volgens Derksen had De Hoop niet het recht over plannen rondom de Friese taal te spreken, omdat hij niet in Friesland geboren is. De Hoop is in Ethiopië geboren en is geadopteerd. "Hij is toch geen Fries, kom op zeg. Ik ben toch ook geen Surinamer?" De Hoop noemde dat in het Fries "flauwekul" - "Ik ben opgegroeid op een boerderij in Wommels". Knoop dat in je oren, tweet Rutte richting Derksen: "En Johan, knoop dit yn dyn earen!"

Steunbetuigingen aan De Hoop blijven via X binnenstromen. "Dit is het normaliseren van racisme", schrijft ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder bijvoorbeeld. Volt-leider Dassen, over De Hoops reactie: "Bam! Zo is het." PvdA-GroenLinks-leider Frans Timmermans: "Een oproep aan wie zich aangesproken voelt: stop dit racisme en behandel de ander gewoon met respect."

Talpa Network was woensdag de hele dag onbereikbaar om te reageren op de boze commentaren. Ook medepresentatoren Wilfred Genee en René van der Gijp gaven geen reactie. Derksen zelf was voor het ANP ook onbereikbaar voor commentaar. Tegen het AD zei hij woensdag de kritiek overdreven te vinden. "Het interesseert me niets en ik aanvaard alle consequenties", aldus Derksen tegen het AD. Hij vindt zelf dat zijn opmerking "niets met racisme te maken heeft".

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

1 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

4 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

5 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

5 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

7 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

8 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

8 uur geleden