Rutte: protest tegen Afghaanse vluchtelingen onbeschaafd
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte noemt het protest in Harskamp tegen Afghaanse vluchtelingen van dinsdagavond "onbeschaafd". Hij was naar eigen zeggen "diep geraakt" door het protest. "Hoe haal je het in je hoofd?", verzuchtte hij donderdag.
Hij roept iedereen op niet meer in de buurt van de vluchtelingen te protesteren. Demonstreren mag volgens de premier, "maar doe dat dan op het Malieveld". Hij wijst erop dat veel vluchtelingen getraumatiseerd zijn. Volgens Rutte zullen Nederlanders "overwegend begrijpen" dat die mensen hulp nodig hebben.
Honderden demonstranten gingen dinsdagavond naar legerplaats Harskamp in de gemeente Ede, die als noodopvang dient voor Afghaanse vluchtelingen. Daar schreeuwden ze leuzen als "eigen volk eerst" en "Harskamp is van ons". Het protest liep uit de hand toen een stapel autobanden in brand werd gestoken.
Er zijn ongeveer 800 bedden beschikbaar in Harskamp. Het Centraal Opvangorgaan opvang asielzoekers (COA) verwacht dat er nog meer noodopvangplekken nodig zijn. Het Rijk heeft inmiddels provincies en gemeenten opgeroepen meer plek vrij te maken voor asielzoekers en statushouders.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
6 uur geleden