Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte prijst Merkel uitbundig onder het oog van Vermeer

Rutte prijst Merkel uitbundig onder het oog van Vermeer

DRESDEN (ANP) - Premier Mark Rutte was persoonlijk door scheidend bondskanselier Angela Merkel uitgenodigd om naar de opening van een Vermeer-tentoonstelling in het Duitse Dresden te komen. Rutte greep de kans aan om zijn bondgenoot van het afgelopen decennium uitgebreid te prijzen.

Het is vermoedelijk de laatste keer dat Rutte voor een officiële gelegenheid bij Merkel is. Eind deze maand zijn er verkiezingen en Merkel keert niet terug. Ze is sinds november 2005 regeringsleider van Duitsland. Sinds Rutte premier werd in 2010 heeft hij nauw samengewerkt met de bondskanselier. Ze behoren tot de langst zittende leiders in de EU.

Rutte zei de samenwerking vanaf de eerste dag als "aangenaam, vriendschappelijk en constructief" te hebben ervaren. De manier van werken van Merkel spreekt Rutte bijzonder aan, zei hij. Ze knipt volgens hem grote problemen op in kleine, overzichtelijke partjes en lost ze daarna op. Deze benadering van 'stap voor stap' heeft hij overgenomen, bekende Rutte.

Hij prees verder de persoonlijkheid van Merkel. Met een "combinatie van hartelijkheid in de persoonlijke omgang, interesse voor mensen om je heen en soevereine kennis van zaken" weet ze op Europees vlak veel te bereiken, verklaarde de premier. Merkel heeft Europa op cruciale momenten op koers gehouden, aldus Rutte. "Angela, ik weet, je houdt niet van lofzangen, maar dit moest vandaag eenmaal gezegd worden", besloot Rutte.

Meer uit Binnenland

Fakkels en vuurwerk bij sfeeractie ArenA ondanks verbod

AMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.

1 uur geleden
17-jarige jongen aangehouden om beschieting en explosie Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

2 uur geleden
Inwoners Bonaire prijzen rechter om erkenning discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Bonaire die betrokken waren bij de klimaatzaak tegen de Nederlandse overheid, zijn verheugd over de erkenning die zij van de rechtbank in Den Haag hebben gekregen. "Wij voelen ons tweederangsburgers en moeten altijd vechten om dingen voor elkaar te krijgen. Dat de rechter zei dat wij worden gediscrimineerd, dat vond ik te gek. Dat dwingt respect af", reageert kunstenares Jackie Bernabela, die in traditionele klederdracht het vonnis heeft bijgewoond.

2 uur geleden
Ook code geel in Flevoland, Gelderland en Overijssel om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Naast het noorden moeten donderdag ook de provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel rekening houden met gladheid door sneeuwval. Daar geldt vanaf de nacht tot begin van de middag code geel. Het KNMI verwacht op veel plaatsen 1 tot 2 centimeter sneeuw.

2 uur geleden
Staat noemt klimaatvonnis Bonaire "stevige uitspraak"

DEN HAAG (ANP) - Dat de rechter vandaag heeft geoordeeld dat de Staat onrechtmatig heeft gehandeld tegen de bewoners van Bonaire, is een "stevige uitspraak", vindt het kabinet. "De Staat neemt deze zeer serieus", laat een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat weten. De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van het Caribische eiland te beschermen tegen klimaatverandering, oordeelde de rechter.

3 uur geleden
Nederland is te afhankelijk van techreuzen, waarschuwt AP

DEN HAAG (ANP) - Nederland is te afhankelijk van een paar grote buitenlandse ICT-leveranciers. Dit geldt niet alleen voor de overheid, maar bijvoorbeeld ook voor de zorg en het betalingsverkeer. Als een ander land die afhankelijkheid ooit gebruikt om Nederland onder druk te zetten, "kan Nederland volledig tot stilstand komen", waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

4 uur geleden
OM eist opnieuw werkstraf tegen FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep opnieuw een werkstraf van tweehonderd uur geëist tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie voor opruiing. De strafeis bij het gerechtshof is gelijk aan de straf die de rechtbank de parlementariër in juni 2024 oplegde, waartegen Van Meijeren hoger beroep instelde.

4 uur geleden