Rutte prijst Merkel uitbundig onder het oog van Vermeer
DRESDEN (ANP) - Premier Mark Rutte was persoonlijk door scheidend bondskanselier Angela Merkel uitgenodigd om naar de opening van een Vermeer-tentoonstelling in het Duitse Dresden te komen. Rutte greep de kans aan om zijn bondgenoot van het afgelopen decennium uitgebreid te prijzen.
Het is vermoedelijk de laatste keer dat Rutte voor een officiële gelegenheid bij Merkel is. Eind deze maand zijn er verkiezingen en Merkel keert niet terug. Ze is sinds november 2005 regeringsleider van Duitsland. Sinds Rutte premier werd in 2010 heeft hij nauw samengewerkt met de bondskanselier. Ze behoren tot de langst zittende leiders in de EU.
Rutte zei de samenwerking vanaf de eerste dag als "aangenaam, vriendschappelijk en constructief" te hebben ervaren. De manier van werken van Merkel spreekt Rutte bijzonder aan, zei hij. Ze knipt volgens hem grote problemen op in kleine, overzichtelijke partjes en lost ze daarna op. Deze benadering van 'stap voor stap' heeft hij overgenomen, bekende Rutte.
Hij prees verder de persoonlijkheid van Merkel. Met een "combinatie van hartelijkheid in de persoonlijke omgang, interesse voor mensen om je heen en soevereine kennis van zaken" weet ze op Europees vlak veel te bereiken, verklaarde de premier. Merkel heeft Europa op cruciale momenten op koers gehouden, aldus Rutte. "Angela, ik weet, je houdt niet van lofzangen, maar dit moest vandaag eenmaal gezegd worden", besloot Rutte.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
11 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
12 uur geleden