Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte prijst Merkel uitbundig onder het oog van Vermeer

Rutte prijst Merkel uitbundig onder het oog van Vermeer

DRESDEN (ANP) - Premier Mark Rutte was persoonlijk door scheidend bondskanselier Angela Merkel uitgenodigd om naar de opening van een Vermeer-tentoonstelling in het Duitse Dresden te komen. Rutte greep de kans aan om zijn bondgenoot van het afgelopen decennium uitgebreid te prijzen.

Het is vermoedelijk de laatste keer dat Rutte voor een officiële gelegenheid bij Merkel is. Eind deze maand zijn er verkiezingen en Merkel keert niet terug. Ze is sinds november 2005 regeringsleider van Duitsland. Sinds Rutte premier werd in 2010 heeft hij nauw samengewerkt met de bondskanselier. Ze behoren tot de langst zittende leiders in de EU.

Rutte zei de samenwerking vanaf de eerste dag als "aangenaam, vriendschappelijk en constructief" te hebben ervaren. De manier van werken van Merkel spreekt Rutte bijzonder aan, zei hij. Ze knipt volgens hem grote problemen op in kleine, overzichtelijke partjes en lost ze daarna op. Deze benadering van 'stap voor stap' heeft hij overgenomen, bekende Rutte.

Hij prees verder de persoonlijkheid van Merkel. Met een "combinatie van hartelijkheid in de persoonlijke omgang, interesse voor mensen om je heen en soevereine kennis van zaken" weet ze op Europees vlak veel te bereiken, verklaarde de premier. Merkel heeft Europa op cruciale momenten op koers gehouden, aldus Rutte. "Angela, ik weet, je houdt niet van lofzangen, maar dit moest vandaag eenmaal gezegd worden", besloot Rutte.

Meer uit Binnenland

Gezondheidsraad: leeftijdsgrens coronaprik kan van 60 naar 70

DEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor de jaarlijkse herhaalprik tegen het coronavirus kan omhoog van 60 naar 70 jaar. Dat adviseert de Gezondheidsraad. Zestigers zouden nog wel op grond van hun gezondheidstoestand in aanmerking kunnen komen voor vaccinatie, maar niet meer op grond van hun leeftijd.

5 minuten geleden
Gevangene overleden in PI Dordrecht na brand in eenpersoonscel

DORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.

37 minuten geleden
62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

5 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

10 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

12 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

12 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

12 uur geleden