Rutte ontvangt leiders NAVO-landen en Stoltenberg op Catshuis
DEN HAAG (ANP) - Vijf premiers, een president en de topman van de NAVO komen dinsdagavond bijeen op het Catshuis om te praten over de komende top van het Atlantische bondgenootschap. Premier Mark Rutte heeft de bijeenkomst samen met zijn Deense collega Mette Frederiksen georganiseerd.
Later deze maand komen de dertig NAVO-lidstaten in de Spaanse hoofdstad Madrid samen. Daar is de oorlog in Oekraïne het hoofdonderwerp van de top. De Russische inval leidt ertoe dat NAVO-landen in rap tempo hun defensie-uitgaven aan het opschroeven zijn.
De Russische agressie heeft ook tot gevolg dat Finland en Zweden lid willen worden van de NAVO. De landen werken al nauw samen met de NAVO. Turkije verzet zich als enige lidstaat nog tegen de toetreding van beide landen. Er is druk diplomatiek verkeer om de Turken over te halen akkoord te gaan.
Naast Rutte, Frederiksen en secretaris-generaal Jens Stoltenberg van de NAVO, komen ook president Klaus Johannis van Roemenië, eerste minister Alexander De Croo van België, minister-president Mateusz Morawiecki van Polen en minister-president Arturs Kariņš van Letland naar het werkdiner op het Catshuis.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.
2 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
2 dagen geleden