Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: mij is gevraagd stil te houden dat Kaag wilde opstappen

Rutte: mij is gevraagd stil te houden dat Kaag wilde opstappen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte wist dat Sigrid Kaag van plan was terug te treden als minister van Buitenlandse Zaken, maar heeft dat niet gedeeld met andere bewindspersonen. Kaag had hem nadrukkelijk gevraagd haar besluit niet naar buiten te brengen, zo zei de premier. Ingewijden meldden eerder vrijdag dat CDA-bewindsvrouw Ank Bijleveld zich overvallen voelde door het besluit van haar collega om haar ontslag in te dienen.

Kaag stelde Rutte ongeveer een uur voordat ze haar aftreden aankondigde op de hoogte van haar voornemen om te vertrekken. "Ik heb die mededeling gehoord, mij is gevraagd dat stil te houden en dat heb ik gedaan", zei Rutte daar vrijdagavond na een bezoek aan Boris Johnson in Londen over. "Vertrouwen ga ik niet breken." Veel meer wilde hij niet zeggen.

De PvdA diende een motie van afkeuring in tegen Kaag en de rest van het kabinet vanwege de evacuaties uit Afghanistan. Zij had zich voorgenomen op te stappen als die werd aangenomen. Uiteindelijk bleek er inderdaad een meerderheid te zijn dankzij steun van de ChristenUnie, een van de coalitiepartijen achter het demissionaire kabinet.

Ank Bijleveld, tegen wie vanwege hetzelfde dossier eveneens een motie van afkeuring was ingediend, verbond aanvankelijk andere consequenties aan de motie. Ze wilde aanblijven, zo liet ze al voor de stemming weten. Toch besloot ook zij vrijdag terug te treden.

Meer uit Binnenland

Uitslaande brand aan de Elfde Wijk in Rheezerveen

RHEEZERVEEN (ANP) - Aan de Elfde Wijk in het Overijsselse Rheezerveen is in de nacht van donderdag op vrijdag een uitslaande brand uitgebroken, meldt de veiligheidsregio IJsselland. Daarbij zou een dak van een boerderij in brand staan.

5 minuten geleden
JA21 wil gaswinning in Groningen beperkt hervatten

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil de gaswinning uit het Groningenveld "beperkt, maar zo spoedig mogelijk" hervatten. Dat voorstel deed Joost Eerdmans in een debat donderdag over Oekraïne. Volgens hem is dat nodig gezien de geopolitieke spanningen en de wens om minder gas te importeren uit Rusland.

5 uur geleden
Regeling hergebruik plastic die Kamer wil, komt er voorlopig niet

DEN HAAG (ANP) - Een financiële regeling om hergebruik en recycling van plastic aan te moedigen, komt er voorlopig niet. Een Kamermeerderheid sprak donderdag in een debat steun uit voor deze 'hefboom', maar volgens demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) hangt de invoering af van Europese plannen die in 2029 in werking treden.

6 uur geleden
ANP-fotograaf Remko de Waal wint PrinsjesFotoprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - ANP-fotograaf Remko de Waal is de winnaar van de PrinsjesFotoprijs 2025. De Waal won de prijs voor beste politieke foto van het jaar met een beeld van Marjolein Faber bij haar aankomst bij het Catshuis voor de ministerraad.

6 uur geleden
Aartsen wil doelen circulaire economie 'actualiseren'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) wil de doelen om een kringloopeconomie te bereiken "actualiseren". Dat heeft hij gezegd in een debat over dat onderwerp. "We gaan kijken wat er nodig is om het aan de ene kant realistisch te maken, zonder dat je weer zwabberbeleid gaat krijgen."

7 uur geleden
Haarlem wil Frans Hals Museum op nieuwe plek om de hoek

HAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.

7 uur geleden
Steun in Amsterdamse raad voor maatregelen veiligheid vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.

8 uur geleden