Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: Kaag nog gevraagd aan te blijven als minister

Rutte: Kaag nog gevraagd aan te blijven als minister

DEN HAAG (ANP) - Mark Rutte heeft geprobeerd Sigrid Kaag te behouden voor het kabinet. Dat zei de demissionair premier na een stemming in de Tweede Kamer die voor Kaag aanleiding was om terug te treden als minister van Buitenlandse Zaken. Kaag weigerde op haar besluit terug te komen, aldus Rutte. "Ik kan daar alleen maar met respect kennis van nemen."

Een uur voor ze terugtrad, liet Kaag aan de demissionair premier weten dat ze van plan was terug te treden, mocht de Kamer een motie van afkeuring aannemen die eerder was ingediend. Toen dat dankzij de steun van coalitiepartij ChristenUnie ook gebeurde, maakte ze bekend dat ze haar ontslag zou indienen.

"Ik vind het echt verschrikkelijk", liet Rutte weten. "Nederland had aan haar een hele goede, vooraanstaande, wereldwijd gerespecteerde minister van Buitenlandse Zaken. Dus ook voor Nederland is dit echt een verlies." Volgens hem verlopen de formatiegesprekken met D66 weliswaar moeizaam, maar is de samenwerking in het kabinet altijd goed verlopen.

Meer uit Binnenland

Uitslaande brand aan de Elfde Wijk in Rheezerveen

RHEEZERVEEN (ANP) - Aan de Elfde Wijk in het Overijsselse Rheezerveen is in de nacht van donderdag op vrijdag een uitslaande brand uitgebroken, meldt de veiligheidsregio IJsselland. Daarbij zou een dak van een boerderij in brand staan.

19 minuten geleden
JA21 wil gaswinning in Groningen beperkt hervatten

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil de gaswinning uit het Groningenveld "beperkt, maar zo spoedig mogelijk" hervatten. Dat voorstel deed Joost Eerdmans in een debat donderdag over Oekraïne. Volgens hem is dat nodig gezien de geopolitieke spanningen en de wens om minder gas te importeren uit Rusland.

5 uur geleden
Regeling hergebruik plastic die Kamer wil, komt er voorlopig niet

DEN HAAG (ANP) - Een financiële regeling om hergebruik en recycling van plastic aan te moedigen, komt er voorlopig niet. Een Kamermeerderheid sprak donderdag in een debat steun uit voor deze 'hefboom', maar volgens demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) hangt de invoering af van Europese plannen die in 2029 in werking treden.

6 uur geleden
ANP-fotograaf Remko de Waal wint PrinsjesFotoprijs 2025

DEN HAAG (ANP) - ANP-fotograaf Remko de Waal is de winnaar van de PrinsjesFotoprijs 2025. De Waal won de prijs voor beste politieke foto van het jaar met een beeld van Marjolein Faber bij haar aankomst bij het Catshuis voor de ministerraad.

6 uur geleden
Aartsen wil doelen circulaire economie 'actualiseren'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu) wil de doelen om een kringloopeconomie te bereiken "actualiseren". Dat heeft hij gezegd in een debat over dat onderwerp. "We gaan kijken wat er nodig is om het aan de ene kant realistisch te maken, zonder dat je weer zwabberbeleid gaat krijgen."

7 uur geleden
Haarlem wil Frans Hals Museum op nieuwe plek om de hoek

HAARLEM (ANP) - Haarlem wil het Frans Hals Museum verhuizen naar het voormalige ziekenhuiscomplex Egelantier aan de Gasthuisvest, vlak bij het huidige hoofdgebouw. Die plek is volgens het college van burgemeester en wethouders het beste voor de toekomst van het museum. In oktober besluit de gemeenteraad over de voorkeurslocatie.

7 uur geleden
Steun in Amsterdamse raad voor maatregelen veiligheid vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle partijen in de Amsterdamse gemeenteraad spraken donderdag hun steun uit voor een maatregelenpakket voor de veiligheid van vrouwen, dat dinsdag bekend werd gemaakt. Burgemeester Femke Halsema sprak tijdens een raadsvergadering dat het hier gaat om "een eerste overzicht" en wil de raad betrekken bij de verdere uitwerking ervan de komende maanden.

8 uur geleden