
Rutte geeft duidelijkheid over zomervakantie: dit zijn de regels
KAPELLE/KRUININGEN - Premier Mark Rutte heeft vanavond tijdens een persconferentie meer duidelijkheid gegeven over de zomervakantie.
Over reizen in Nederland kon Rutte vanavond kort zijn. Dat is namelijk toegestaan. Wel waarschuwde de premier: Ga wijs op reis. Voorkom dus drukke plekken, houd je aan de regels en reis niet onnodig met het OV.
Reizen binnen Europa
Voor 12 landen binnen Europa geldt vanaf 15 juni code geel, omdat daar de risico's even groot zijn als in Nederland. Dat geldt onder andere voor Duitsland, België en Italië. Dat betekent dat toeristische reizen naar die landen weer zijn toegestaan. Daarbij zal ook de verplichting tot quarantaine vervallen. Je hoeft dan dus niet twee weken in quarantaine als je thuis komt uit één van die landen. Dat is momenteel, nu er nog code oranje geldt, nog wel het geval.
Tussen 15 juni en 15 juli zullen daar nog verschillende landen bij komen. Zo moeten Frankrijk en Spanje nog een formeel besluit nemen of Nederlandse toeristen welkom zijn deze zomer.
Er zijn verschillende landen waar code oranje zal blijven bestaan. Dat gaat om Zweden en het Verenigd Koninkrijk (omdat de gezondheidsrisico’s daar groter worden ingeschat) en Denemarken (omdat Nederlandse toeristen daar nog niet welkom zijn).
Dat Nederlanders naar landen in Europa mogen reizen, betekent uiteraard ook dat Europeanen uit die landen ook naar Nederland mogen reizen.
Reizen buiten Europa
Ook over reizen buiten Europa was Rutte kort. Landen buiten Europa blijven op code oranje staan. Dat betekent dat je alleen erheen moet reizen als het noodzakelijk is en wanneer je thuis komt moet je 2 weken in quarantaine.
Nederlandwereldwijd
Rutte maakte in zijn persconferentie duidelijk dat de regels rondom vakanties uiteraard afhankelijk zijn van de situatie én de regels in andere landen. Reisadviezen kunnen nog dagelijks worden aangepast. Rutte raadt Nederlanders aan om www.nederlandwereldwijd.nl in de gaten te houden. "En als je op vakantie gaat, bereid je dan goed voor en blijf tijdens je reis de nieuwe informatie in de gaten houden", aldus de premier.
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De jaarlijkse dorpskermissen in de gemeente Reimerswaal zijn voor veel inwoners vaste prik. Toch is het organiseren ervan niet zonder uitdagingen. Kermisondernemer Frank Vale, die sinds vier jaar in opdracht van de gemeente de organisatie verzorgt, luidt de noodklok. Volgens hem zijn de kosten nauwelijks nog te dragen. De gemeente erkent dat er knelpunten zijn, maar ziet de situatie anders en benadrukt dat er aandacht voor blijft.
22 uur geledenRILLAND - Op maandag 30 juni organiseert Zorggroep Ter Weel, samen met de gemeente Reimerswaal, een gezellige scootmobieltocht.
1 dag geledenYERSEKE - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's is dinsdag aan het begin van de avond iemand gewond geraakt. De beide voertuigen raakten flink beschadigd.De auto's kwamen rond 18.00 uur met elkaar in botsing nabij de kruising van de Olzendedijk en de Zanddijk. Eén van de voertuigen belandde half in de berm, de ander kwam op het wegdek tot stilstand.Een rapid responder van de ambulancedienst heeft één persoon nagekeken maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. De beide auto's raakten dusdanig beschadigd dat ze door een bergingsbedrijf moesten worden afgesleept.De weg was vanwege het ongeluk enige tijd gestremd.
1 dag geledenWEMELDINGE - Van 6 t/m 13 juli vindt het 23e CapsNobel Wemeldinge Open tennistoernooi plaats bij tennisclub 't Swaecke - Paardeweegje 2 in Wemeldinge.
1 dag geledenKLOETINGE - Deze zomerserie speelt het orkest in een iets kleinere samenstelling een romantisch programma om op een mooie zomeravond bij weg te dromen. 21 Juni 20.00 uur in de Geerteskerk in Kloetinge.
1 dag geledenRILLAND - De brandweer van Rilland en Sint-Annaland is maandagochtend ingezet voor een flinke bermbrand langs de Grensweg bij Rilland.
2 dagen geledenKAPELLE - Op de kruising van de Vroonlandseweg en de Cederlaan is maandagavond een scooterbestuurder gewond geraakt bij een verkeersongeval.
2 dagen geleden