Rutte feliciteert Verstappen met 'fenomenale prestatie'
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft Max Verstappen gefeliciteerd met diens wereldtitel in de Formule 1. Verstappen leverde een "fenomenale prestatie", schrijft Rutte op Twitter. De Nederlandse coureur zorgde in Abu Dhabi voor "een historische dag voor de Nederlandse sport".
Rutte spreekt van een "bizarre ontknoping" van de "allesbeslissende race van het wereldkampioenschap". Verstappen haalde zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde in, nadat de coureurs een tijd lang achter een safetycar moesten rijden. "Werkelijk fantastisch", zegt de minister-president over het spektakel.
"Wat een einde van een enorm spannende race", vindt ook Paul Blokhuis, die als staatssecretaris over sport gaat. "Met een fantastisch resultaat na dit geweldige seizoen! Van harte gefeliciteerd."
Oppositieleider Geert Wilders (PVV) reageert ook enthousiast op de overwinning van Verstappen. "MAX MAX MAX NR 1", schrijft hij op Twitter. "Wow", twittert SP-leider Lilian Marijnissen. "Sportgeschiedenis geschreven. Geweldig. Wát een laatste ronde."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
2 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
12 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden