Rutte feliciteert Verstappen met 'fenomenale prestatie'
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft Max Verstappen gefeliciteerd met diens wereldtitel in de Formule 1. Verstappen leverde een "fenomenale prestatie", schrijft Rutte op Twitter. De Nederlandse coureur zorgde in Abu Dhabi voor "een historische dag voor de Nederlandse sport".
Rutte spreekt van een "bizarre ontknoping" van de "allesbeslissende race van het wereldkampioenschap". Verstappen haalde zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde in, nadat de coureurs een tijd lang achter een safetycar moesten rijden. "Werkelijk fantastisch", zegt de minister-president over het spektakel.
"Wat een einde van een enorm spannende race", vindt ook Paul Blokhuis, die als staatssecretaris over sport gaat. "Met een fantastisch resultaat na dit geweldige seizoen! Van harte gefeliciteerd."
Oppositieleider Geert Wilders (PVV) reageert ook enthousiast op de overwinning van Verstappen. "MAX MAX MAX NR 1", schrijft hij op Twitter. "Wow", twittert SP-leider Lilian Marijnissen. "Sportgeschiedenis geschreven. Geweldig. Wát een laatste ronde."
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
47 minuten geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
5 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
9 uur geleden