Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte feliciteert Verstappen met 'fenomenale prestatie'

Rutte feliciteert Verstappen met 'fenomenale prestatie'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte heeft Max Verstappen gefeliciteerd met diens wereldtitel in de Formule 1. Verstappen leverde een "fenomenale prestatie", schrijft Rutte op Twitter. De Nederlandse coureur zorgde in Abu Dhabi voor "een historische dag voor de Nederlandse sport".

Rutte spreekt van een "bizarre ontknoping" van de "allesbeslissende race van het wereldkampioenschap". Verstappen haalde zijn rivaal Lewis Hamilton in de laatste ronde in, nadat de coureurs een tijd lang achter een safetycar moesten rijden. "Werkelijk fantastisch", zegt de minister-president over het spektakel.

"Wat een einde van een enorm spannende race", vindt ook Paul Blokhuis, die als staatssecretaris over sport gaat. "Met een fantastisch resultaat na dit geweldige seizoen! Van harte gefeliciteerd."

Oppositieleider Geert Wilders (PVV) reageert ook enthousiast op de overwinning van Verstappen. "MAX MAX MAX NR 1", schrijft hij op Twitter. "Wow", twittert SP-leider Lilian Marijnissen. "Sportgeschiedenis geschreven. Geweldig. Wát een laatste ronde."

Meer uit Binnenland

Oud-burgemeester Krikke wordt verkenner op Terschelling

WEST-TERSCHELLING (ANP) - Pauline Krikke, oud-burgemeester van Den Haag en Arnhem, gaat als verkenner aan de slag op Terschelling. Ze moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd op het Friese Waddeneiland na de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag.

30 minuten geleden
De Vos, Van Baarle en Coenradie verkozen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.

1 uur geleden
Iraanse academici: Nederland, doe meer aan veiligheid Iraniërs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."

1 uur geleden
Ministers vinden autoluwte door hoge energieprijzen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".

2 uur geleden
Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

3 uur geleden
Yeşilgöz noemt verklaring over Hormuz duidelijk signaal aan Iran

DEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.

3 uur geleden
Comité Iran Vrij wil weten wie achter neerschieten Iraniër zit

DEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.

3 uur geleden