Rutte: coronamaatregelen juist nodig voor economie
DEN HAAG (ANP) - De strenge maatregelen om het coronavirus een halt toe te roepen zijn juist nodig voor economisch herstel, zegt premier Mark Rutte. Wie roept om versoepeling omdat de economie daarom zou vragen, creëert volgens hem "een schijntegenstelling". "Die tegenstelling is er helemaal niet", aldus Rutte.
De economie loopt zware klappen op door de epidemie én door de maatregelen om die de kop in te drukken. Eet- en drinkgelegenheden, culturele instellingen, kappers en tal van andere ondernemers moesten hun deuren sluiten. Anderen moeten het met veel minder personeel, leveranciers of klanten stellen. Daarom klinkt de roep om versoepeling van de maatregelen, waarvan de ingrijpendste nu meer dan drie weken gelden, steeds luider.
Maar te vroege versoepeling zou de economie juist verder schaden, waarschuwt Rutte. Dan wordt niet alleen "onze gezondheid, maar ook de economie nog harder en langer geraakt".
Discussie
Andersom kan ook geen sprake van zijn, benadrukt Rutte. "Wat we doen voor de gezondheid, draagt bij aan de economie."
Momenteel is een discussie gaande - mede aangezwengeld door presentator Jort Kelder, een vriend van Rutte - in hoeverre oude en kwetsbare mensen die ziek worden door het virus 'gered' moeten worden als dat de economie veel geld gaat kosten. Kelder stelde voor ouderen af te zonderen en de economie vervolgens te 'herstarten'.
Meer uit Financieel
ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
53 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
15 uur geleden