Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige pinksterdag op Damrak, beurs in Frankfurt gesloten

Rustige pinksterdag op Damrak, beurs in Frankfurt gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet maandag weinig beweging zien tijdens een rustige handelssessie. Veel bedrijven zijn dicht vanwege tweede pinksterdag. Ook hebben beleggers in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken en Noorwegen een vrije dag. Op het Damrak maakte Hunter Douglas een flinke koerssprong na een verhoging van het overnamebod op de raambekleder.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 707,26 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1056,53 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent.

Koplopers in de AEX waren speciaalchemieconcern DSM, staalproducent ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI en Besi met winsten rond 0,8 procent. Verzekeraar NN Group (min 3,7 procent) noteerde ex dividend. In de MidKap stond kunstmestproducent OCI bovenaan met een plus van 2,4 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Credit Suisse. Laadpalenfabrikant Alfen was de sterkste daler met een min van 2 procent.

Hunter Douglas werd ruim een vijfde meer waard bij de kleinere bedrijven. Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg verhoogde zijn overnamebod op het bedrijf achter het bekende raambekledingsproduct Luxaflex van 64 euro per aandeel naar 82 euro. Sonnenberg heeft via zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer al 83 procent van de stukken in handen.

In Londen won Cineworld 3,5 procent. Voor de Britse bioscoopketen lijkt het herstel van de coronacrisis te zijn ingezet. De Britse bioscopen gingen onlangs open na maanden dicht te zijn geweest en volgens de op één na grootste bioscoopketen ter wereld willen meer mensen dan verwacht weer naar de film. In de Verenigde Staten zijn ook bijna alle bioscopen weer open.

Ryanair daalde 0,2 procent in Dublin. Volgens topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter stijgt het aantal boekingen fors nu steeds meer landen hun grenzen weer openstellen voor toeristen. De Europese Unie riep daarnaast op tot een internationaal onderzoek naar de noodlanding van een Ryanair-vliegtuig in Minsk, waar een tegenstander van de Wit-Russische regering werd gearresteerd.

De aandacht bleef ook uitgaan naar de bitcoin. De grootste cryptomunt ter wereld herstelde wat na de koersval in het weekeinde en was ruim 36.000 dollar waard. De munt is flink in waarde gezakt sinds het recordniveau van bijna 65.000 dollar half april door de vrees voor strengere regelgeving en de zorgen over het hoge energieverbruik van bitcoin.

De euro klom tot 1,2203 dollar, van 1,2186 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 64,70 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 67,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

7 minuten geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

15 minuten geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

30 minuten geleden
Eigenaar Bild en Politico koopt The Telegraph

BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.

1 uur geleden
Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.

2 uur geleden
Gasunie wil onderzoek naar gebruik 'kussengas' in geval van nood

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.

3 uur geleden
Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

3 uur geleden