Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige pinksterdag op Damrak, beurs in Frankfurt gesloten

Rustige pinksterdag op Damrak, beurs in Frankfurt gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet maandag weinig beweging zien tijdens een rustige handelssessie. Veel bedrijven zijn dicht vanwege tweede pinksterdag. Ook hebben beleggers in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken en Noorwegen een vrije dag. Op het Damrak maakte Hunter Douglas een flinke koerssprong na een verhoging van het overnamebod op de raambekleder.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 707,26 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1056,53 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent.

Koplopers in de AEX waren speciaalchemieconcern DSM, staalproducent ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI en Besi met winsten rond 0,8 procent. Verzekeraar NN Group (min 3,7 procent) noteerde ex dividend. In de MidKap stond kunstmestproducent OCI bovenaan met een plus van 2,4 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Credit Suisse. Laadpalenfabrikant Alfen was de sterkste daler met een min van 2 procent.

Hunter Douglas werd ruim een vijfde meer waard bij de kleinere bedrijven. Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg verhoogde zijn overnamebod op het bedrijf achter het bekende raambekledingsproduct Luxaflex van 64 euro per aandeel naar 82 euro. Sonnenberg heeft via zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer al 83 procent van de stukken in handen.

In Londen won Cineworld 3,5 procent. Voor de Britse bioscoopketen lijkt het herstel van de coronacrisis te zijn ingezet. De Britse bioscopen gingen onlangs open na maanden dicht te zijn geweest en volgens de op één na grootste bioscoopketen ter wereld willen meer mensen dan verwacht weer naar de film. In de Verenigde Staten zijn ook bijna alle bioscopen weer open.

Ryanair daalde 0,2 procent in Dublin. Volgens topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter stijgt het aantal boekingen fors nu steeds meer landen hun grenzen weer openstellen voor toeristen. De Europese Unie riep daarnaast op tot een internationaal onderzoek naar de noodlanding van een Ryanair-vliegtuig in Minsk, waar een tegenstander van de Wit-Russische regering werd gearresteerd.

De aandacht bleef ook uitgaan naar de bitcoin. De grootste cryptomunt ter wereld herstelde wat na de koersval in het weekeinde en was ruim 36.000 dollar waard. De munt is flink in waarde gezakt sinds het recordniveau van bijna 65.000 dollar half april door de vrees voor strengere regelgeving en de zorgen over het hoge energieverbruik van bitcoin.

De euro klom tot 1,2203 dollar, van 1,2186 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 64,70 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 67,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

1 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

2 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

2 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

3 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

3 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

3 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

9 uur geleden