Rustige pinksterdag op Damrak, beurs in Frankfurt gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet maandag weinig beweging zien tijdens een rustige handelssessie. Veel bedrijven zijn dicht vanwege tweede pinksterdag. Ook hebben beleggers in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken en Noorwegen een vrije dag. Op het Damrak maakte Hunter Douglas een flinke koerssprong na een verhoging van het overnamebod op de raambekleder.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 707,26 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1056,53 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen klommen tot 0,3 procent.
Koplopers in de AEX waren speciaalchemieconcern DSM, staalproducent ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI en Besi met winsten rond 0,8 procent. Verzekeraar NN Group (min 3,7 procent) noteerde ex dividend. In de MidKap stond kunstmestproducent OCI bovenaan met een plus van 2,4 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Credit Suisse. Laadpalenfabrikant Alfen was de sterkste daler met een min van 2 procent.
Hunter Douglas werd ruim een vijfde meer waard bij de kleinere bedrijven. Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg verhoogde zijn overnamebod op het bedrijf achter het bekende raambekledingsproduct Luxaflex van 64 euro per aandeel naar 82 euro. Sonnenberg heeft via zijn investeringsmaatschappij Bergson Beheer al 83 procent van de stukken in handen.
In Londen won Cineworld 3,5 procent. Voor de Britse bioscoopketen lijkt het herstel van de coronacrisis te zijn ingezet. De Britse bioscopen gingen onlangs open na maanden dicht te zijn geweest en volgens de op één na grootste bioscoopketen ter wereld willen meer mensen dan verwacht weer naar de film. In de Verenigde Staten zijn ook bijna alle bioscopen weer open.
Ryanair daalde 0,2 procent in Dublin. Volgens topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter stijgt het aantal boekingen fors nu steeds meer landen hun grenzen weer openstellen voor toeristen. De Europese Unie riep daarnaast op tot een internationaal onderzoek naar de noodlanding van een Ryanair-vliegtuig in Minsk, waar een tegenstander van de Wit-Russische regering werd gearresteerd.
De aandacht bleef ook uitgaan naar de bitcoin. De grootste cryptomunt ter wereld herstelde wat na de koersval in het weekeinde en was ruim 36.000 dollar waard. De munt is flink in waarde gezakt sinds het recordniveau van bijna 65.000 dollar half april door de vrees voor strengere regelgeving en de zorgen over het hoge energieverbruik van bitcoin.
De euro klom tot 1,2203 dollar, van 1,2186 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 64,70 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 67,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
10 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
11 uur geleden