Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rust Brussel weergekeerd na coronaprotest met enkele opstootjes

Rust Brussel weergekeerd na coronaprotest met enkele opstootjes

BRUSSEL (ANP) - De Brusselse politie heeft zondagmiddag opgetreden tegen enkele personen die wilden rellen na de protestmars 'Samen voor Vrijheid', waarin duizenden mensen door de straten van Brussel trokken om hun onvrede te uiten over het Belgische coronabeleid. Er zijn meerdere demonstranten opgepakt, maar het is nog onduidelijk om hoeveel arrestaties het precies gaat.

De betogers trokken relatief rustig door Brussel, maar de situatie dreigde even uit de hand te lopen toen relschoppers nadrukkelijk de confrontatie met de politie opzochten. Er werden projectielen gegooid en enkele kerstbomen en struiken in brand gestoken. Toen organisator Ezra Armakye probeerde de gemoederen te bedaren, werd hij door de relschoppers uitgejouwd en weggejaagd. Na het politieoptreden keerde de rust spoedig terug.

De tegenstanders van het coronabeleid vinden dat de overheidsmaatregelen leiden tot verdeeldheid in de samenleving. Ook ontstaan door de beperkingen tweederangsburgers, vinden ze. De organisatoren willen af van de Belgische coronapas en eisen een "breder wetenschappelijk geluid" in het GEMS, de Belgische tegenhanger van het Nederlandse Outbreak Management Team.

De manifestatie werd gesteund door verschillende organisaties, waaronder Viruswaarheid, Vecht Voor Vrijheid, The Human Side en Belgians for Freedom. Om ongeregeldheden te voorkomen was in aanloop naar de actie overlegd met de politie, onder meer over de route van de protestmars.

Meer uit Buitenland

Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

33 minuten geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

2 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

2 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

2 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

3 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

4 uur geleden