Russische wielrenner Sivakov wellicht verder als Fransman
LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Pavel Sivakov debuteerde in de Tour de France als Russische wielrenner, maar het kan zomaar zijn dat de talentvolle renner van Ineos binnenkort als Fransman op de fiets stapt. Sivakov werd geboren in Italië als zoon van wielrenner Aleksej Sivakov, maar groeide op in Frankrijk. Hij bezit twee paspoorten en kwam tot nu toe in koersen uit als Rus.
Daarover twijfelt hij nu, zeker na zijn eerste Tour. "Mijn besluit staat nog niet vast, maar ik heb me de afgelopen weken gerealiseerd dat Frankrijk mijn thuisland is", zei Sivakov na zijn optreden in de individuele tijdrit, de voorlaatste etappe van de Tour. "Ik heb de steun van de Franse wielerfans, met name in de Pyreneeën, zeer gewaardeerd."
Sivakov maakte zijn belofte niet waar, mede door enkele valpartijen. "Ik ben die valpartijen eigenlijk nooit te boven gekomen." De 23-jarige renner van Ineos eindigde vorig jaar als negende in de Giro d'Italia.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
23 minuten geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
31 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
38 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
21 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geleden