Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische oppositieleider Navalni weer in isoleercel

Russische oppositieleider Navalni weer in isoleercel

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is weer in de isoleercel geplaatst, zegt zijn woordvoerder. Hij moet daar tien dagen blijven. De bekende Kremlincriticus kreeg die straf omdat hij zich "op de foute manier heeft voorgesteld" aan een bewaker.

De 47-jarige Navalni wordt in aanloop naar de Russische presidentsverkiezingen vastgehouden in een afgelegen strafkolonie. Die bevindt zich ten noorden van de poolcirkel. De oppositieleider moet volgens zijn woordvoerder nu voor de 25e keer een eenzame opsluiting ondergaan. Hij zou in totaal al 283 dagen hebben doorgebracht in isolatie.

Jurist Navalni zat de autoriteiten voor zijn arrestatie dwars met zijn onderzoeken naar corruptie en uitgesproken kritiek op de machthebbers. Zijn aanhangers zeggen dat de aanklachten tegen de oppositieleider zijn gefabriceerd om te zorgen dat hij zich niet meer met politiek kan bezighouden. Navalni moet zeker tot zijn 74e in de gevangenis blijven.

Navalni zou daar worden blootgesteld aan allerlei pesterijen. Hij onthulde deze week dat hij iedere ochtend om 05.00 uur verplicht moet luisteren naar het volkslied en patriottistische muziek van een zanger die bekendstaat als pro-Poetin.

Meer uit Buitenland

Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

17 minuten geleden
Duizenden bij steundemonstratie voor burgemeester Saint-Denis

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.

29 minuten geleden
Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

5 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

6 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

6 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

8 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

9 uur geleden