Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische oppositieleider Navalni weer in isoleercel

Russische oppositieleider Navalni weer in isoleercel

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is weer in de isoleercel geplaatst, zegt zijn woordvoerder. Hij moet daar tien dagen blijven. De bekende Kremlincriticus kreeg die straf omdat hij zich "op de foute manier heeft voorgesteld" aan een bewaker.

De 47-jarige Navalni wordt in aanloop naar de Russische presidentsverkiezingen vastgehouden in een afgelegen strafkolonie. Die bevindt zich ten noorden van de poolcirkel. De oppositieleider moet volgens zijn woordvoerder nu voor de 25e keer een eenzame opsluiting ondergaan. Hij zou in totaal al 283 dagen hebben doorgebracht in isolatie.

Jurist Navalni zat de autoriteiten voor zijn arrestatie dwars met zijn onderzoeken naar corruptie en uitgesproken kritiek op de machthebbers. Zijn aanhangers zeggen dat de aanklachten tegen de oppositieleider zijn gefabriceerd om te zorgen dat hij zich niet meer met politiek kan bezighouden. Navalni moet zeker tot zijn 74e in de gevangenis blijven.

Navalni zou daar worden blootgesteld aan allerlei pesterijen. Hij onthulde deze week dat hij iedere ochtend om 05.00 uur verplicht moet luisteren naar het volkslied en patriottistische muziek van een zanger die bekendstaat als pro-Poetin.

Meer uit Buitenland

Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

53 minuten geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

1 uur geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

3 uur geleden
CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

5 uur geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

5 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

5 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

7 uur geleden