Russische oppositieleider Navalni weer in isoleercel
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is weer in de isoleercel geplaatst, zegt zijn woordvoerder. Hij moet daar tien dagen blijven. De bekende Kremlincriticus kreeg die straf omdat hij zich "op de foute manier heeft voorgesteld" aan een bewaker.
De 47-jarige Navalni wordt in aanloop naar de Russische presidentsverkiezingen vastgehouden in een afgelegen strafkolonie. Die bevindt zich ten noorden van de poolcirkel. De oppositieleider moet volgens zijn woordvoerder nu voor de 25e keer een eenzame opsluiting ondergaan. Hij zou in totaal al 283 dagen hebben doorgebracht in isolatie.
Jurist Navalni zat de autoriteiten voor zijn arrestatie dwars met zijn onderzoeken naar corruptie en uitgesproken kritiek op de machthebbers. Zijn aanhangers zeggen dat de aanklachten tegen de oppositieleider zijn gefabriceerd om te zorgen dat hij zich niet meer met politiek kan bezighouden. Navalni moet zeker tot zijn 74e in de gevangenis blijven.
Navalni zou daar worden blootgesteld aan allerlei pesterijen. Hij onthulde deze week dat hij iedere ochtend om 05.00 uur verplicht moet luisteren naar het volkslied en patriottistische muziek van een zanger die bekendstaat als pro-Poetin.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
9 uur geleden