Russische oppositieleider Navalni weer in isoleercel
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is weer in de isoleercel geplaatst, zegt zijn woordvoerder. Hij moet daar tien dagen blijven. De bekende Kremlincriticus kreeg die straf omdat hij zich "op de foute manier heeft voorgesteld" aan een bewaker.
De 47-jarige Navalni wordt in aanloop naar de Russische presidentsverkiezingen vastgehouden in een afgelegen strafkolonie. Die bevindt zich ten noorden van de poolcirkel. De oppositieleider moet volgens zijn woordvoerder nu voor de 25e keer een eenzame opsluiting ondergaan. Hij zou in totaal al 283 dagen hebben doorgebracht in isolatie.
Jurist Navalni zat de autoriteiten voor zijn arrestatie dwars met zijn onderzoeken naar corruptie en uitgesproken kritiek op de machthebbers. Zijn aanhangers zeggen dat de aanklachten tegen de oppositieleider zijn gefabriceerd om te zorgen dat hij zich niet meer met politiek kan bezighouden. Navalni moet zeker tot zijn 74e in de gevangenis blijven.
Navalni zou daar worden blootgesteld aan allerlei pesterijen. Hij onthulde deze week dat hij iedere ochtend om 05.00 uur verplicht moet luisteren naar het volkslied en patriottistische muziek van een zanger die bekendstaat als pro-Poetin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
8 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
9 uur geleden