Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische oppositie houdt anti-oorlogsprotest in Berlijn

Russische oppositie houdt anti-oorlogsprotest in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP) - Minstens duizend aanhangers van de Russische oppositie in ballingschap demonstreerden zondag in het centrum van Berlijn tegen de Russische invasie van Oekraïne. In Berlijn wonen duizenden Oekraïense vluchtelingen en Russische critici van president Vladimir Poetin. Er klonken leuzen als "Nee tegen de oorlog" en "Rusland zonder Poetin".

De Russische oppositie verloor in februari een belangrijke figuur toen politicus Aleksej Navalny onder mysterieuze omstandigheden stierf in een Russische gevangenis. Zijn weduwe Joelia Navalnaja was een van de organisatoren van de mars, die volgens haar ook diende om eenheid te creëren binnen de verdeelde oppositie, zei ze in een interview voor het protest. Ook de Russische oppositieactivist Vladimir Kara-Moerza liep mee in de demonstratie.

Het Kremlin, dat de geëmigreerde oppositieleden als verraders afschildert, heeft het protest afgedaan als onbelangrijk. Woordvoerder Dmitri Peskov noemde de organisatoren van de mars "monsterlijk losgekoppeld van hun land" en zei dat "hun mening niet belangrijk is".

Meer uit Buitenland

Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

26 minuten geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

1 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

2 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

2 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

3 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

3 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

3 uur geleden