Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische oppositie houdt anti-oorlogsprotest in Berlijn

Russische oppositie houdt anti-oorlogsprotest in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP) - Minstens duizend aanhangers van de Russische oppositie in ballingschap demonstreerden zondag in het centrum van Berlijn tegen de Russische invasie van Oekraïne. In Berlijn wonen duizenden Oekraïense vluchtelingen en Russische critici van president Vladimir Poetin. Er klonken leuzen als "Nee tegen de oorlog" en "Rusland zonder Poetin".

De Russische oppositie verloor in februari een belangrijke figuur toen politicus Aleksej Navalny onder mysterieuze omstandigheden stierf in een Russische gevangenis. Zijn weduwe Joelia Navalnaja was een van de organisatoren van de mars, die volgens haar ook diende om eenheid te creëren binnen de verdeelde oppositie, zei ze in een interview voor het protest. Ook de Russische oppositieactivist Vladimir Kara-Moerza liep mee in de demonstratie.

Het Kremlin, dat de geëmigreerde oppositieleden als verraders afschildert, heeft het protest afgedaan als onbelangrijk. Woordvoerder Dmitri Peskov noemde de organisatoren van de mars "monsterlijk losgekoppeld van hun land" en zei dat "hun mening niet belangrijk is".

Meer uit Buitenland

Brussel betreurt celstraf mediamagnaat Lai en eist vrijlating

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.

1 uur geleden
Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

2 uur geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

2 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

3 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai (78) is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal. Hij is een prominente figuur van de prodemocratische beweging in Hongkong.

6 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

7 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

9 uur geleden