Russische oppositie houdt anti-oorlogsprotest in Berlijn
BERLIJN (ANP/AFP) - Minstens duizend aanhangers van de Russische oppositie in ballingschap demonstreerden zondag in het centrum van Berlijn tegen de Russische invasie van Oekraïne. In Berlijn wonen duizenden Oekraïense vluchtelingen en Russische critici van president Vladimir Poetin. Er klonken leuzen als "Nee tegen de oorlog" en "Rusland zonder Poetin".
De Russische oppositie verloor in februari een belangrijke figuur toen politicus Aleksej Navalny onder mysterieuze omstandigheden stierf in een Russische gevangenis. Zijn weduwe Joelia Navalnaja was een van de organisatoren van de mars, die volgens haar ook diende om eenheid te creëren binnen de verdeelde oppositie, zei ze in een interview voor het protest. Ook de Russische oppositieactivist Vladimir Kara-Moerza liep mee in de demonstratie.
Het Kremlin, dat de geëmigreerde oppositieleden als verraders afschildert, heeft het protest afgedaan als onbelangrijk. Woordvoerder Dmitri Peskov noemde de organisatoren van de mars "monsterlijk losgekoppeld van hun land" en zei dat "hun mening niet belangrijk is".
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
50 minuten geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geleden