Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische luchtaanvallen op Charkiv en Kyiv, meerdere doden

Russische luchtaanvallen op Charkiv en Kyiv, meerdere doden

CHARKIV (ANP/AFP/RTR) - Russische aanvallen op een woonwijk in Charkiv hebben dinsdag minstens vier mensen gedood, aldus de burgemeester. "Om 02.51 uur werd Charkiv aangevallen vanuit de lucht", zei Igor Terekhov op Telegram. "Twee huizen werden verwoest en ongeveer twintig huizen raakten in verschillende mate beschadigd", voegde hij eraan toe. Hulpverleners ruimen het puin van de aanvallen op en hebben de vier doden bevestigd.

Ook op een district in het westen van de hoofdstad Kyiv werden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen uitgevoerd, waarbij minstens drie mensen gewond raakten door vallend puin van een vernietigde drone. Een van de gewonden moest naar het ziekenhuis en twee anderen konden ter plekke geholpen worden door hulpverleners, laat het militaire bestuur van de hoofdstad weten op Telegram. Op het Telegramkanaal wordt ook bevestigd dat Oekraïense luchtverdedigingseenheden een Russische droneaanval probeerden af te slaan. Bij de aanval vlogen tevens een huis en meerdere auto's in brand.

Meer uit Buitenland

Japanse premier krijgt tientallen zakken radioactieve grond

TOKYO (ANP/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft tientallen zakken licht radioactieve aarde ontvangen voor een bloementuin. De aarde komt uit het gebied rond de kerncentrale van Fukushima, de plek van de kernramp door een aardbeving en tsunami in 2011. De Japanse autoriteiten willen laten zien dat de grond veilig is.

12 minuten geleden
Rechter stopt uitvoering Amerikaanse sancties tegen ICC-personeel

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft implementatie van sancties tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) tegengehouden. De in februari door president Donald Trump aangekondigde sancties zijn volgens de rechter een inbreuk op de grondwettelijke vrijheid van meningsuiting.

1 uur geleden
Gevangenen Venezuela van VS naar eigen land

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse gevangenen die vrij zijn gekomen na een gevangenenruil tussen de Verenigde Staten en Venezuela, zijn vrijdag aangekomen in hoofdstad Caracas. Zij waren eerder zonder proces de VS uitgezet en vastgezet in een beruchte gevangenis in El Salvador.

5 uur geleden
VS trekken visum rechter in vanwege Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft visa ingetrokken van de Braziliaanse opperrechter Alexandre de Moraes, diens "bondgenoten in de rechtbank" en hun familieleden. Reden is, zo stelt Rubio in een verklaring, de "heksenjacht" op de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro.

5 uur geleden
Gezant VS: bestand tussen Israël en Syrië

ISTANBUL (ANP/RTR) - Israël en Syrië zijn vrijdag een staakt-het-vuren overeengekomen dat wordt gesteund door Turkije, Jordanië en andere buurlanden. Dat meldt de Amerikaanse gezant voor Syrië, Tom Barrack.

6 uur geleden
Trump klaagt WSJ aan om Epstein-berichtgeving

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen Dow Jones, News Corp, Rupert Murdoch en twee journalisten van The Wall Street Journal. Hij beschuldigt de partijen van laster.

7 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht voor geweld in Zuid-Syrië

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.

13 uur geleden