Russische kooivechter Chabib Noermagomedov stopt
ABU DHABI (ANP) - De Russische kooivechter Chabib Noermagomedov heeft zijn afscheid aangekondigd. Zaterdag versloeg hij in de octagon de Amerikaan Justin Gaethje, waarna de wereldkampioen lichtgewicht aangaf dat het zijn laatste gevecht was.
Noermagomedov werd in 2018 wereldkampioen lichtgewicht (tot 70 kilo) bij de vechtbond UFC. Hij is vooral bekend vanwege zijn veelbesproken gevecht in datzelfde jaar met de Ier Conor McGregor, waarin hij met succes zijn titel verdedigde. Toen McGregor in de vierde ronde gevangen zat in een nekklem van de Rus en opgaf, sloeg de vlam in de pan. Noermagomedov klom uit de kooi en meerdere mensen gingen met elkaar op de vuist.
"Vandaag, wil ik aankondigen dat dit mijn laatste gevecht was", zei Noermagomedov nadat hij ook Gaethje met een klem versloeg. De 32-jarige kooivechter uit Dagestan gaf aan te stoppen, omdat zijn vader dit jaar is overleden aan de gevolgen van het coronavirus en hij niet zonder hem als coach verder wil.
Chabib heeft inmiddels een indrukwekkende staat van dienst. Het gevecht met Gaethje was zijn 29e zege op rij in de mixed martial arts (MMA).
Op Twitter uitte McGregor zijn respect voor Noermagomedov. "Een geweldig optreden", schreef de Ier die zelf al meermaals heeft aangekondigd te stoppen, maar daar telkens op terug kwam.
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden