Russische kooivechter Chabib Noermagomedov stopt
ABU DHABI (ANP) - De Russische kooivechter Chabib Noermagomedov heeft zijn afscheid aangekondigd. Zaterdag versloeg hij in de octagon de Amerikaan Justin Gaethje, waarna de wereldkampioen lichtgewicht aangaf dat het zijn laatste gevecht was.
Noermagomedov werd in 2018 wereldkampioen lichtgewicht (tot 70 kilo) bij de vechtbond UFC. Hij is vooral bekend vanwege zijn veelbesproken gevecht in datzelfde jaar met de Ier Conor McGregor, waarin hij met succes zijn titel verdedigde. Toen McGregor in de vierde ronde gevangen zat in een nekklem van de Rus en opgaf, sloeg de vlam in de pan. Noermagomedov klom uit de kooi en meerdere mensen gingen met elkaar op de vuist.
"Vandaag, wil ik aankondigen dat dit mijn laatste gevecht was", zei Noermagomedov nadat hij ook Gaethje met een klem versloeg. De 32-jarige kooivechter uit Dagestan gaf aan te stoppen, omdat zijn vader dit jaar is overleden aan de gevolgen van het coronavirus en hij niet zonder hem als coach verder wil.
Chabib heeft inmiddels een indrukwekkende staat van dienst. Het gevecht met Gaethje was zijn 29e zege op rij in de mixed martial arts (MMA).
Op Twitter uitte McGregor zijn respect voor Noermagomedov. "Een geweldig optreden", schreef de Ier die zelf al meermaals heeft aangekondigd te stoppen, maar daar telkens op terug kwam.
Meer uit Sport
NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
42 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
52 minuten geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
3 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
4 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
16 uur geleden