Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden
MOSKOU (ANP/AFP) - Het lagerhuis van het Russische parlement heeft in een eerste rond ingestemd met een wet waarmee Russische kinderen niet geadopteerd mogen worden door ouders in landen waar genderbevestigende zorg wordt geleverd. Met de wet zet de Russische politiek zich af tegen het Westen. Buitenlandse adoptie van Russische kinderen kwam al nauwelijks voor, zeker sinds de Russische invasie van Oekraïne.
Als de wet definitief zou worden aangenomen mogen burgers van landen die "medische aanpassing van geslacht, inclusief behandeling met medicijnen" toestaan geen Russische kinderen adopteren. Toch zijn de ambities van de wet breder. Rusland presenteert zichzelf namelijk als voorvechter van conservatieve waarden, die in het Westen verkwanseld zouden worden.
Voorzitter Vjatsjeslav Volodin van de Staatsdoema zegt blij te zijn dat voorkomen wordt dat kinderen terechtkomen "in een land waar het homohuwelijk en geslachtsverandering is toegestaan" omdat kinderen daarmee beschermd zouden worden. In een artikel op de website van de Doema staat dat de wet moet voorkomen dat kinderen naar "NAVO-landen" gaan. Een eerdere versie van het wetsvoorstel uit 2022 ging over de adoptie van kinderen door ouders uit "onwelgevallige landen", waarmee landen bedoeld worden die sancties hebben ingesteld tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.
De wet heeft een eerste lezing gehad. Daarna volgen er nog twee en moet ook het Russische hogerhuis erover stemmen. Dan kan president Vladimir Poetin de wet ondertekenen. Rusland heeft de laatste jaren meer beleid gemaakt waarmee rechten en vrijheden van mensen uit de lhbti-gemeenschap onder druk zijn komen te staan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal ook na het huidige conflict in het Midden-Oosten een deel van Zuid-Libanon blijven bezetten. Dat zegt minister van Defensie Israel Katz in een videoverklaring. Daarin spreekt Katz van het behouden van een "veilige zone", een term die het land ook gebruikt om de bezetting van delen van de Syrische Golanhoogten te verdedigen. Die "defensieve linie" moet komen te liggen bij de Litani-rivier, tot waar Israël eerder oprukte.
19 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Madonna, Pedro Pascal, Jane Fonda, Ben Stiller, John Legend en tientallen andere sterren hebben een brief ondertekend waarin wordt opgeroepen tot het sluiten van een detentiecentrum voor immigranten in Dilley, in de Amerikaanse staat Texas. Ook Javier Bardem, Keke Palmer, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Brittney Griner en America Ferrera behoren tot de ondertekenaars, meldt The Hollywood Reporter.
22 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.
2 uur geledenNAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.
2 uur geledenTEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
7 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
10 uur geleden