Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden
MOSKOU (ANP/AFP) - Het lagerhuis van het Russische parlement heeft in een eerste rond ingestemd met een wet waarmee Russische kinderen niet geadopteerd mogen worden door ouders in landen waar genderbevestigende zorg wordt geleverd. Met de wet zet de Russische politiek zich af tegen het Westen. Buitenlandse adoptie van Russische kinderen kwam al nauwelijks voor, zeker sinds de Russische invasie van Oekraïne.
Als de wet definitief zou worden aangenomen mogen burgers van landen die "medische aanpassing van geslacht, inclusief behandeling met medicijnen" toestaan geen Russische kinderen adopteren. Toch zijn de ambities van de wet breder. Rusland presenteert zichzelf namelijk als voorvechter van conservatieve waarden, die in het Westen verkwanseld zouden worden.
Voorzitter Vjatsjeslav Volodin van de Staatsdoema zegt blij te zijn dat voorkomen wordt dat kinderen terechtkomen "in een land waar het homohuwelijk en geslachtsverandering is toegestaan" omdat kinderen daarmee beschermd zouden worden. In een artikel op de website van de Doema staat dat de wet moet voorkomen dat kinderen naar "NAVO-landen" gaan. Een eerdere versie van het wetsvoorstel uit 2022 ging over de adoptie van kinderen door ouders uit "onwelgevallige landen", waarmee landen bedoeld worden die sancties hebben ingesteld tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.
De wet heeft een eerste lezing gehad. Daarna volgen er nog twee en moet ook het Russische hogerhuis erover stemmen. Dan kan president Vladimir Poetin de wet ondertekenen. Rusland heeft de laatste jaren meer beleid gemaakt waarmee rechten en vrijheden van mensen uit de lhbti-gemeenschap onder druk zijn komen te staan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geleden