Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden

Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden

MOSKOU (ANP/AFP) - Het lagerhuis van het Russische parlement heeft in een eerste rond ingestemd met een wet waarmee Russische kinderen niet geadopteerd mogen worden door ouders in landen waar genderbevestigende zorg wordt geleverd. Met de wet zet de Russische politiek zich af tegen het Westen. Buitenlandse adoptie van Russische kinderen kwam al nauwelijks voor, zeker sinds de Russische invasie van Oekraïne.

Als de wet definitief zou worden aangenomen mogen burgers van landen die "medische aanpassing van geslacht, inclusief behandeling met medicijnen" toestaan geen Russische kinderen adopteren. Toch zijn de ambities van de wet breder. Rusland presenteert zichzelf namelijk als voorvechter van conservatieve waarden, die in het Westen verkwanseld zouden worden.

Voorzitter Vjatsjeslav Volodin van de Staatsdoema zegt blij te zijn dat voorkomen wordt dat kinderen terechtkomen "in een land waar het homohuwelijk en geslachtsverandering is toegestaan" omdat kinderen daarmee beschermd zouden worden. In een artikel op de website van de Doema staat dat de wet moet voorkomen dat kinderen naar "NAVO-landen" gaan. Een eerdere versie van het wetsvoorstel uit 2022 ging over de adoptie van kinderen door ouders uit "onwelgevallige landen", waarmee landen bedoeld worden die sancties hebben ingesteld tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.

De wet heeft een eerste lezing gehad. Daarna volgen er nog twee en moet ook het Russische hogerhuis erover stemmen. Dan kan president Vladimir Poetin de wet ondertekenen. Rusland heeft de laatste jaren meer beleid gemaakt waarmee rechten en vrijheden van mensen uit de lhbti-gemeenschap onder druk zijn komen te staan.

Meer uit Buitenland

Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

30 minuten geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

2 uur geleden
Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

3 uur geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

4 uur geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

7 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

8 uur geleden