Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden

Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden

MOSKOU (ANP/AFP) - Het lagerhuis van het Russische parlement heeft in een eerste rond ingestemd met een wet waarmee Russische kinderen niet geadopteerd mogen worden door ouders in landen waar genderbevestigende zorg wordt geleverd. Met de wet zet de Russische politiek zich af tegen het Westen. Buitenlandse adoptie van Russische kinderen kwam al nauwelijks voor, zeker sinds de Russische invasie van Oekraïne.

Als de wet definitief zou worden aangenomen mogen burgers van landen die "medische aanpassing van geslacht, inclusief behandeling met medicijnen" toestaan geen Russische kinderen adopteren. Toch zijn de ambities van de wet breder. Rusland presenteert zichzelf namelijk als voorvechter van conservatieve waarden, die in het Westen verkwanseld zouden worden.

Voorzitter Vjatsjeslav Volodin van de Staatsdoema zegt blij te zijn dat voorkomen wordt dat kinderen terechtkomen "in een land waar het homohuwelijk en geslachtsverandering is toegestaan" omdat kinderen daarmee beschermd zouden worden. In een artikel op de website van de Doema staat dat de wet moet voorkomen dat kinderen naar "NAVO-landen" gaan. Een eerdere versie van het wetsvoorstel uit 2022 ging over de adoptie van kinderen door ouders uit "onwelgevallige landen", waarmee landen bedoeld worden die sancties hebben ingesteld tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.

De wet heeft een eerste lezing gehad. Daarna volgen er nog twee en moet ook het Russische hogerhuis erover stemmen. Dan kan president Vladimir Poetin de wet ondertekenen. Rusland heeft de laatste jaren meer beleid gemaakt waarmee rechten en vrijheden van mensen uit de lhbti-gemeenschap onder druk zijn komen te staan.

Meer uit Buitenland

Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

13 minuten geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

28 minuten geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

31 minuten geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

51 minuten geleden
Eigen 'Hormuz-coalitie' VS kan mogelijk Litouwen verwelkomen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.

57 minuten geleden
Rusland zegt zich niet terug te trekken uit Mali

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".

59 minuten geleden
Brussel: Amerikaanse troepen in Europa ook in belang VS

BRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.

1 uur geleden