Russische Kamer wil adoptie naar landen met genderzorg verbieden
MOSKOU (ANP/AFP) - Het lagerhuis van het Russische parlement heeft in een eerste rond ingestemd met een wet waarmee Russische kinderen niet geadopteerd mogen worden door ouders in landen waar genderbevestigende zorg wordt geleverd. Met de wet zet de Russische politiek zich af tegen het Westen. Buitenlandse adoptie van Russische kinderen kwam al nauwelijks voor, zeker sinds de Russische invasie van Oekraïne.
Als de wet definitief zou worden aangenomen mogen burgers van landen die "medische aanpassing van geslacht, inclusief behandeling met medicijnen" toestaan geen Russische kinderen adopteren. Toch zijn de ambities van de wet breder. Rusland presenteert zichzelf namelijk als voorvechter van conservatieve waarden, die in het Westen verkwanseld zouden worden.
Voorzitter Vjatsjeslav Volodin van de Staatsdoema zegt blij te zijn dat voorkomen wordt dat kinderen terechtkomen "in een land waar het homohuwelijk en geslachtsverandering is toegestaan" omdat kinderen daarmee beschermd zouden worden. In een artikel op de website van de Doema staat dat de wet moet voorkomen dat kinderen naar "NAVO-landen" gaan. Een eerdere versie van het wetsvoorstel uit 2022 ging over de adoptie van kinderen door ouders uit "onwelgevallige landen", waarmee landen bedoeld worden die sancties hebben ingesteld tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.
De wet heeft een eerste lezing gehad. Daarna volgen er nog twee en moet ook het Russische hogerhuis erover stemmen. Dan kan president Vladimir Poetin de wet ondertekenen. Rusland heeft de laatste jaren meer beleid gemaakt waarmee rechten en vrijheden van mensen uit de lhbti-gemeenschap onder druk zijn komen te staan.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
8 uur geleden