Russische justitie eist 6 jaar cel tegen regisseur Serebrennikov
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische aanklagers hebben maandag voor een rechtbank in Moskou zes jaar gevangenisstraf geëist tegen de prominente film- en theaterregisseur Kirill Serebrennikov wegens verduistering. Dat meldde het Russische persbureau RIA.
De vervolging van Serebrennikov, een bekroonde regisseur, leidde tot verontwaardiging onder de liberale culturele elite van het land, die zegt dat de regisseur wordt vervolgd voor zijn werk. Serebrennikov, sinds 2012 artistiek directeur van het avant-gardistische Gogol Centre-theater in Moskou, spreekt alle beschuldigingen tegen.
De 50-jarige regisseur werd in de zomer van 2017 gearresteerd en beschuldigd van verduistering van omgerekend bijna een miljoen euro overheidsgeld dat bestemd was voor een theaterproject.
Internationaal bekritiseerd
Het proces wordt internationaal bekritiseerd als een politiek showproces tegen de liberale kunstscene in Rusland. Onder meer de Duitse bondskanselier Angela Merkel en internationale sterren hebben zich voor de film- en theatermaker ingezet.
Het proces tegen Serebrennikov kende tot nu vele wendingen. Vorig jaar kwam de regisseur na ruim anderhalf jaar onder huisarrest op vrije voeten. Hij mocht werken, maar mocht de stad niet verlaten.
In september stuurde een rechter de zaak terug naar de procureur-generaal vanwege inconsistenties en ontbrekende details in de aanklacht. Deze laatste ging vervolgens in beroep en en adviseerde dat een andere rechtbank de zaak zou behandelen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
3 uur geleden