Russische justitie eist 6 jaar cel tegen regisseur Serebrennikov
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische aanklagers hebben maandag voor een rechtbank in Moskou zes jaar gevangenisstraf geëist tegen de prominente film- en theaterregisseur Kirill Serebrennikov wegens verduistering. Dat meldde het Russische persbureau RIA.
De vervolging van Serebrennikov, een bekroonde regisseur, leidde tot verontwaardiging onder de liberale culturele elite van het land, die zegt dat de regisseur wordt vervolgd voor zijn werk. Serebrennikov, sinds 2012 artistiek directeur van het avant-gardistische Gogol Centre-theater in Moskou, spreekt alle beschuldigingen tegen.
De 50-jarige regisseur werd in de zomer van 2017 gearresteerd en beschuldigd van verduistering van omgerekend bijna een miljoen euro overheidsgeld dat bestemd was voor een theaterproject.
Internationaal bekritiseerd
Het proces wordt internationaal bekritiseerd als een politiek showproces tegen de liberale kunstscene in Rusland. Onder meer de Duitse bondskanselier Angela Merkel en internationale sterren hebben zich voor de film- en theatermaker ingezet.
Het proces tegen Serebrennikov kende tot nu vele wendingen. Vorig jaar kwam de regisseur na ruim anderhalf jaar onder huisarrest op vrije voeten. Hij mocht werken, maar mocht de stad niet verlaten.
In september stuurde een rechter de zaak terug naar de procureur-generaal vanwege inconsistenties en ontbrekende details in de aanklacht. Deze laatste ging vervolgens in beroep en en adviseerde dat een andere rechtbank de zaak zou behandelen.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
14 uur geleden