Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische ambassadeur volgende week terug naar Washington

Russische ambassadeur volgende week terug naar Washington

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische ambassadeur voor de Verenigde Staten keert volgende week na drie maanden terug naar de VS, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Anatoli Antonov werd in maart teruggeroepen nadat Joe Biden bevestigend had geantwoord op de vraag of Vladimir Poetin een moordenaar is.

Poetin en Biden spraken elkaar woensdag in Genève en het Kremlin noemde het overleg donderdag positief. De twee leiders spraken af dat de ambassadeurs weer terug naar hun post kunnen. Poetin zei dat hij openstaat voor verdere gesprekken, als de VS daar ook toe bereid zijn.

Een woordvoerder van het Kremlin benadrukte donderdag dat het positief is dat beide landen willen dat er nooit meer gebruik wordt gemaakt van nucleaire wapens. "We moeten met elkaar praten over stabiliteit en het reguleren van wapens."

Meer uit Buitenland

EU-chef: we moeten voorkomen dat Iran-conflict verder verspreidt

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij van Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.

11 minuten geleden
Nieuwe Iraanse aanvallen op Israël

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.

20 minuten geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz geraakt door aanvallen

WENEN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse ambassadeur bij het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) Reza Najafi heeft tegen journalisten gezegd dat de Iraanse nucleaire installatie in Natanz is getroffen door aanvallen van Israël en de VS. Hij zei dat kort nadat IAEA-chef Rafael Grossi had verklaard dat er geen aanwijzingen waren dat Iraanse nucleaire faciliteiten zijn getroffen.

33 minuten geleden
Myanmar verleent gratie aan circa 7000 politieke gevangenen

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Het militaire bewind in Myanmar heeft gratie verleend aan meer dan 7000 gevangenen die een straf uitzitten voor het helpen van "terroristische groeperingen". Volgens de junta gaat het onder meer om personen die deze groepen zouden hebben gefinancierd, onderdak hebben geboden of logistiek hebben geholpen.

43 minuten geleden
Noorse kroonprins Haakon: koning Harald is aan de beterende hand

OSLO (ANP) - Het gaat beter met de gezondheid van de Noorse koning Harald. Dat zei zijn zoon kroonprins Haakon maandag tegen journalisten tijdens een bezoek aan het Noors instituut voor internationale betrekkingen (NUPI) in Oslo, melden Noorse media.

53 minuten geleden
Bijeenkomst EU-ministers op Cyprus uitgesteld na droneaanval

NICOSIA (ANP) - Een informele bijeenkomst van EU-ministers op Cyprus is uitgesteld vanwege de droneaanval op een Britse basis op het eiland. Omdat die aanval gevolgen heeft voor het vliegverkeer naar Cyprus, heeft de tijdelijke EU-voorzitter besloten de bijeenkomst te verplaatsen, laat de regering weten.

1 uur geleden
IAEA: geen indicaties dat Iraanse atoominstallaties zijn geraakt

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft geen aanwijzingen dat de nucleaire installaties in Iran zijn getroffen door Amerikaanse en Israëlische aanvallen op dat land. Dat zei topman Rafael Grossi maandag tegen het bestuur van het agentschap.

1 uur geleden