Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russisch onderzoek bevestigt dat resten van tsarenfamilie zijn

Russisch onderzoek bevestigt dat resten van tsarenfamilie zijn

MOSKOU (ANP) - Het staat onomstotelijk vast dat de stoffelijke resten die in 1979 en 2007 bij het Russische Jekatarinenburg zijn gevonden, afkomstig zijn van de laatste Russische tsaar Nicolaas II en zijn familie. Dat heeft de Russische commissie bekendgemaakt die de afgelopen jaren 37 onderzoeken heeft gedaan. De tsaar, echtgenote Alexandra en hun kinderen Anastasia, Maria, Tatiana, Olga en Alexei werden op 16 juli 1918 op gruwelijke wijze in opdracht van communisten vermoord in Jekatarinenburg.

In 1979 werden de resten gevonden van negen personen, een vondst die overigens pas in 1991 wereldkundig werd gemaakt. In 2007 werden de resten van nog eens twee mensen gevonden. "Gebaseerd op de bevindingen van verschillende experts komt de commissie tot de conclusie dat de resten behoren tot Nicolaas II, zijn gezin en mensen die hem bijstonden", aldus hoofdonderzoeker Marina Molodtsova tegen de Russische krant Izvestia over de eerste vondst. Ook is vast komen te staan dat de resten die in 2007 op een andere plek werden gevonden die van de tsarenkinderen Maria en Alexei zijn. "De biologische verwantschap met hun ouders is voor beiden aangetoond."

De moorden ruim honderd jaar geleden werden doodgezwegen en de keizerlijke familie werd op een geheime plek in een bos gedumpt. Het onderzoek heeft aangetoond dat ze toen niet, zoals altijd gezegd, met zwavelzuur zijn overgoten en verbrand. De proeven hebben dat uitgewezen, aldus een woordvoerder van de onderzoekscommissie.

Dat er zoveel aanvullend onderzoek is gedaan, heeft onder meer te maken met het feit dat de Russisch-orthodoxe kerk na de vondst van de stoffelijke resten nooit heeft willen erkennen dat ze ook daadwerkelijk van de tsarenfamilie waren. De kerk stelde zich daarmee op tegen toenmalig president Jeltsin die de tsarenfamilie in 1998 - zonder de toen nog niet gevonden Maria en Alexei - plechtig liet herbegraven in Sint-Petersburg.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

5 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

5 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

5 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

6 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

9 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

10 uur geleden