Russen verloren ruim 4000 tanks in Oekraïne, zegt topgeneraal VS
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Russen hebben in de oorlog tegen Oekraïne al meer dan 4000 tanks verloren. Dat schat de Amerikaanse topgeneraal Christopher Cavoli, de commandant van de Amerikanen in Europa, die onder de indruk is van de schaal van het conflict. Tijdens een hoorzitting in de Senaat noemt hij die "ontzagwekkend".
Rusland valt Oekraïne sinds februari 2022 aan. Sindsdien zijn volgens Cavoli ruim 4000 Russische tanks verloren gegaan, "wat bijna overeenkomt met het totale tankaantal van het Amerikaanse leger".
Gevraagd naar wat de gevolgen zullen zijn van het intrekken van de Amerikaanse steun aan Oekraïne, antwoordde de generaal dat het "een snel en schadelijk effect" zal hebben op de gevechtscapaciteit. Vooral wat betreft de verdediging tegen luchtaanvallen en de mogelijkheid om Russische doelen op te sporen.
Verder zei Cavoli dat Oekraïne erin geslaagd lijkt een deel van zijn troepentekort te hebben opgelost. Onder meer door de groep potentiële rekruten uit te breiden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
3 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
4 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
5 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
7 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
8 uur geleden