Russen proberen Sanders te helpen in verkiezingscampagne
WASHINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Bernie Sanders is door de Amerikaanse inlichtingendiensten gewaarschuwd dat Rusland probeert zijn verkiezingscampagne te helpen. Sanders bevestigt een bericht daarover dat vrijdag verscheen in de Washington Post. Ook president Donald Trump is op de hoogte gesteld van de Russische inmenging.
Sanders waarschuwt president Vladimir Poetin van Rusland zich niet met de Amerikaanse verkiezingen te bemoeien.
De 78-jarige senator wordt gezien als de belangrijkste kandidaat om de nominatie voor de Democraten in de wacht te slepen en de verkiezingsstrijd met Trump aan te gaan. Zaterdag staat de voorverkiezing in de staat Nevada op het programma. Sanders is de grote favoriet die te winnen.
Het is niet voor het eerst dat Rusland zich met de Amerikaanse verkiezingen bemoeit. In 2016 werd Hillary Clinton, Trumps toenmalige tegenstander in de presidentsverkiezingen, via sociale media zwart gemaakt.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
11 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
12 uur geleden