Russen proberen Sanders te helpen in verkiezingscampagne
WASHINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Bernie Sanders is door de Amerikaanse inlichtingendiensten gewaarschuwd dat Rusland probeert zijn verkiezingscampagne te helpen. Sanders bevestigt een bericht daarover dat vrijdag verscheen in de Washington Post. Ook president Donald Trump is op de hoogte gesteld van de Russische inmenging.
Sanders waarschuwt president Vladimir Poetin van Rusland zich niet met de Amerikaanse verkiezingen te bemoeien.
De 78-jarige senator wordt gezien als de belangrijkste kandidaat om de nominatie voor de Democraten in de wacht te slepen en de verkiezingsstrijd met Trump aan te gaan. Zaterdag staat de voorverkiezing in de staat Nevada op het programma. Sanders is de grote favoriet die te winnen.
Het is niet voor het eerst dat Rusland zich met de Amerikaanse verkiezingen bemoeit. In 2016 werd Hillary Clinton, Trumps toenmalige tegenstander in de presidentsverkiezingen, via sociale media zwart gemaakt.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
34 minuten geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
39 minuten geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
41 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
2 uur geleden