Russen: dam in rivier stort verder in, vloed onbeheersbaar
NOVA KACHOVKA (ANP/RTR) - De verwoeste dam in de rivier Dnipro in door Russen bezet gebied in Oekraïne blijft verder instorten. Volgens een plaatselijk functionaris is de waterstroom onbeheersbaar, meldt het Russische staatspersbureau TASS.
Voor het omliggende gebied is de noodtoestand afgekondigd. De plaats Nova Kachovka bij de dam stroomt onder water. Zeker zeshonderd huizen zijn al getroffen, melden hulpdiensten.
Toch zouden in het Russisch bezette deel van de regio Cherson geen grootscheepse evacuaties nodig zijn, zei de door Rusland benoemde gouverneur van het gebied.
Voor het Oekraïense deel van de regio Cherson zijn wel evacuaties aangekondigd. De Dnipro, die door de regio Cherson stroomt, scheidt het Oekraïense deel van het bezette gebied. Op sociale media verschijnen opnames die stijgend water in de stad Cherson aan de Dnipro zouden tonen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
6 uur geleden