Rusland werpt zich weer op als bemiddelaar tussen Iran en VS
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft opnieuw interesse getoond in een bemiddelaarsrol tussen de Verenigde Staten en Iran bij overleg over een nieuwe nucleaire deal. Het wil helpen om tot een redelijke overeenkomst te komen voordat het te laat is, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov.
De Amerikaanse president Donald Trump wil snel een nieuwe overeenkomst sluiten, maar het contact met Iran verloopt vooralsnog niet zoals gehoopt. Teheran weigert directe onderhandelingen zolang Washington doorgaat met het beleid van "maximale druk" en militaire dreigementen. Indirecte onderhandelingen zouden wel mogelijk zijn.
De VS trokken zich in 2018 onder Trump terug uit het atoomakkoord met Iran en legden dat land opnieuw sancties op. De VS, Rusland, China, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland sloten de deal met Iran in 2015. Deze beperkte het nucleaire programma van Iran in ruil voor sanctieverlichting.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
16 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
17 uur geleden