Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland vraagt internationale veroordeling Oekraïne over dam

Rusland vraagt internationale veroordeling Oekraïne over dam

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de internationale gemeenschap gevraagd "de criminele daden" van Oekraïne te veroordelen naar aanleiding van de verwoesting van een belangrijk deel van een stuwmeer en waterkrachtcentrale in de loop van de rivier de Dnipro.

De dam was in Russische handen en is volgens de Russen waarschijnlijk met Amerikaanse HIMARS-raketten door Oekraïne bestookt. Dat zou kleppen van de dam hebben verwoest en veroorzaakt stroomafwaarts grote overstromingen langs de brede rivier. Er wordt grote schade aan dorpen, gewassen en de natuur gevreesd. Ook de waterleiding, een kanaal, van het stuwmeer naar het door Rusland ingelijfde schiereiland de Krim loopt gevaar droog te vallen.

De noordelijke zijde van de dam en de rivier is de Oekraïense frontlijn. Volgens het Russische defensieministerie willen de Oekraïners daar troepen vrijspelen om elders naar het front te sturen. Volgens Oekraïne zit Rusland zelf achter de ontploffingen die de dam verwoestten om een Oekraïens offensief te stuiten. De dam bij Nova Kachovka ligt circa 60 kilometer ten oosten van de provinciehoofdstad Cherson en circa 90 kilometer van de monding van de brede rivier.

Beide landen hebben om een zitting van de Veiligheidsraad gevraagd die dinsdag wordt gehouden en wordt voorgezeten door de gezant van de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer uit Buitenland

Pakistan test opnieuw raket na oplopende spanningen met India

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan heeft maandag opnieuw een raket getest te midden van oplopende spanningen met India na een dodelijke terroristische aanslag in de betwiste regio Kasjmir.

35 minuten geleden
Duizenden treinreizigers in Spanje gestrand door koperdiefstal

MADRID (ANP/RTR) - Koperdieven hebben zondagavond een deel van het Spaanse hogesnelheidsnetwerk platgelegd. Duizenden mensen strandden op stations en sommigen moesten de nacht doorbrengen in de trein. De Spaanse minister van Transport Oscar Puente spreekt in een bericht op X van "ernstige sabotage".

1 uur geleden
Von der Leyen: extra subsidies voor onderzoek en wetenschap

PARIJS (ANP) - De Europese Commissie gaat de komende jaren fors extra investeren in onderzoek en wetenschap. Voorzitter Ursula von der Leyen kondigde maandag op de Sorbonne-universiteit in Parijs aan 500 miljoen euro vrij te maken om van Europa "een magneet voor onderzoekers te maken". Ook komt de Commissie met een nieuwe 7-jarige "supersubsidie" om de knapste koppen naar Europa te halen en te houden.

1 uur geleden
SPD onthult ministerposten: Pistorius blijft op Defensie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocratische partij SPD heeft maandag haar keuzes voor de ministerposten bekendgemaakt. De huidige minister van Defensie Boris Pistorius behoudt die functie. SPD-leider Lars Klingbeil wordt de nieuwe vicekanselier en minister van Financiën.

2 uur geleden
Rwanda in gesprek met VS over opvang gedeporteerde immigranten

KIGALI (ANP/RTR) - Rwanda voert gesprekken over de mogelijke opvang van immigranten die uit de Verenigde Staten gedeporteerd worden. Dat meldt de Rwandese minister van Buitenlandse Zaken Olivier Nduhungirehe.

2 uur geleden
OM eist rijverbod, boete en nieuw rijexamen tegen Tom Waes

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een geldboete, een rijverbod van drie maanden, nieuwe rijexamens en een alcoholslot geëist tegen presentator Tom Waes. Waes moest maandag in de rechtbank van Antwerpen verschijnen voor het verkeersongeval dat hij in november onder invloed van alcohol veroorzaakte.

3 uur geleden
Negentien seconden voor stroomstoring Spanje eerste stroomuitval

MADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse elektriciteitsnet had negentien seconden voor de grote stroomstoring van afgelopen maandag een eerste stroomuitval. Dat meldt de Spaanse minister van Energie Sara Aagesen.

3 uur geleden