Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland scherpt inzet kernwapens aan, EU spreekt van dreigement

Rusland scherpt inzet kernwapens aan, EU spreekt van dreigement

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische regering heeft de nucleaire doctrine aangepast, waardoor kernwapens ook ingezet kunnen worden tegen landen die dat soort wapens niet hebben. Ook wil Rusland kernwapens kunnen inzetten bij grote luchtaanvallen met conventionele wapens. Volgens het Kremlin is dit een waarschuwing aan het Westen. De Europese Unie spreekt van een roekeloos dreigement.

De Russische president Vladimir Poetin had woensdag al aangekondigd dat Rusland in de toekomst anders wil omgaan met zijn kernwapens. De Russen dreigen dat ook landen zonder nucleair arsenaal aangevallen kunnen worden met kernwapens als ze gesteund worden door kernmachten. Dat geldt bijvoorbeeld voor Oekraïne.

Het nieuwe beleid "moet gezien worden als een specifiek signaal", zegt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij noemde Oekraïne niet, al heeft dat land de laatste tijd de aanvallen op Russisch grondgebied opgevoerd. De Russische "nucleaire afschrikking wordt aangepast vanwege elementen van spanning die zich ontwikkelen langs onze grenzen", aldus Peskov. Hij zegt dat het nucleaire arsenaal bovendien "zonder twijfel" wordt uitgebreid.

Rusland heeft sinds de grootschalige invasie van Oekraïne vaker gedreigd met de inzet van kernwapens. De EU vindt dat Rusland aan het gokken is met zijn arsenaal, zei de woordvoerder van de Europese Buitenlandse Dienst, Peter Stano. "Dit is gewoon een voortzetting van het zeer onverantwoordelijke en onaanvaardbare gedrag van de kant van Poetin."

Meer uit Buitenland

Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Op beelden bij Zwitserse media is te zien hoe de gondel van een berg rolt. Onduidelijk is op dit moment of er mensen in de gondel zaten, of dat er gewonden zijn. Volgens nieuwssite 20 minuten is er sprake van minstens één gewonde. Ook schrijft dat medium dat een reddingshelikopter is ingezet.

13 minuten geleden
Media: enorm gasveld in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.

19 minuten geleden
Zweden meldt terechtstelling Zweed in Iran

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.

34 minuten geleden
Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

2 uur geleden
OM eist zeven jaar en zeven maanden cel tegen Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.

2 uur geleden
Kremlin ontkent bericht dat het Iran technisch helpt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.

3 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door bombardement Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.

4 uur geleden