Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland ontkent cyberaanvallen gericht op Olympische Spelen

Rusland ontkent cyberaanvallen gericht op Olympische Spelen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdag Britse en Amerikaanse beschuldigingen tegengesproken dat zijn militaire inlichtingendienst een reeks van cyberaanvallen had georkestreerd. Daaronder zouden pogingen zijn geweest om de Olympische en Paralympische Spelen van volgend jaar in Tokio te verstoren.

Londen en Washington kwamen maandag met de beschuldigingen. Behalve de Olympische Spelen in Zuid-Korea en Japan zouden ook Amerikaanse bedrijven en ziekenhuizen doelwit zijn geweest, evenals het energiesysteem in Oekraïne.

Het Russische persbureau RIA haalde een medewerker van de Russische ambassade in Washington aan die zei dat Moskou de beschuldigingen ontkent. "Het is volkomen duidelijk dat dergelijke informatie niets met de werkelijkheid te maken heeft en gericht is op het aanwakkeren van anti-Russische sentimenten in de Amerikaanse samenleving om een heksenjacht op gang te brengen", aldus de functionaris.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: Europa komt in Genève met tegenvoorstel vredesplan

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen komen zondag in Genève met een tegenvoorstel voor het Amerikaanse vredesplan om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Daarin zou onder andere staan dat ze NAVO-achtige veiligheidsgaranties eisen voor Oekraïne. Ook willen ze niet dat het land grondgebied afstaat aan Rusland voordat er een staakt-het-vuren is afgesproken.

22 minuten geleden
Noorse premier: grote gebreken in Amerikaans vredesplan Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre stelt dat het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne "onvoldoende" is. Het huidige voorstel bevat volgens hem "grote gebreken".

28 minuten geleden
Rubio arriveert in Zwitserland voor Oekraïne-overleg

GENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.

2 uur geleden
Recordbedrag voor zakhorloge van overleden Titanic-passagier

LONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.

3 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam stijgt naar negentig

HANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.

7 uur geleden
Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

16 uur geleden
Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

19 uur geleden