Rusland ontkent cyberaanvallen gericht op Olympische Spelen
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdag Britse en Amerikaanse beschuldigingen tegengesproken dat zijn militaire inlichtingendienst een reeks van cyberaanvallen had georkestreerd. Daaronder zouden pogingen zijn geweest om de Olympische en Paralympische Spelen van volgend jaar in Tokio te verstoren.
Londen en Washington kwamen maandag met de beschuldigingen. Behalve de Olympische Spelen in Zuid-Korea en Japan zouden ook Amerikaanse bedrijven en ziekenhuizen doelwit zijn geweest, evenals het energiesysteem in Oekraïne.
Het Russische persbureau RIA haalde een medewerker van de Russische ambassade in Washington aan die zei dat Moskou de beschuldigingen ontkent. "Het is volkomen duidelijk dat dergelijke informatie niets met de werkelijkheid te maken heeft en gericht is op het aanwakkeren van anti-Russische sentimenten in de Amerikaanse samenleving om een heksenjacht op gang te brengen", aldus de functionaris.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
4 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
5 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
5 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
5 uur geleden