Rusland neemt antiterreurmaatregelen na Oekraïense aanvallen
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft zaterdag antiterreurmaatregelen genomen in drie regio's die grenzen aan Oekraïne, melden Russische persbureaus. Volgens regionale gouverneurs en het Nationale Antiterrorismecomité gaan de speciale maatregelen gelden in de regio's Koersk, Belgorod en Brjansk.
Volgens persbureau RIA Novosti houden de maatregelen onder meer een mogelijke verplaatsing van bewoners in, beperkingen op vervoer in specifieke gebieden, verhoogde beveiliging rond gevoelige locaties en het afluisteren van telefoonverkeer en andere communicatiemiddelen.
Rusland heeft ook meer troepen naar Koersk gestuurd om een aanval van Oekraïense legereenheden af te slaan. Volgens het Russische ministerie van Defensie zijn er raketwerpers, artillerie, tanks en ander zwaar materieel gestuurd om de verdediging in deze regio te versterken.
Volgens Moskou waren zo'n duizend Oekraïense soldaten en meer dan twee dozijn pantserwagens en tanks betrokken bij de aanval. Later verklaarde Moskou dat het veel meer militair materieel had vernietigd.
Oekraïne heeft het offensief niet officieel toegegeven, hoewel de Oekraïense president Volodymyr Zelensky wel heeft gezegd dat Rusland de gevolgen van de invasie moet "voelen".
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
12 uur geleden