Rusland neemt antiterreurmaatregelen na Oekraïense aanvallen
MOSKOU (ANP) - Rusland heeft zaterdag antiterreurmaatregelen genomen in drie regio's die grenzen aan Oekraïne, melden Russische persbureaus. Volgens regionale gouverneurs en het Nationale Antiterrorismecomité gaan de speciale maatregelen gelden in de regio's Koersk, Belgorod en Brjansk.
Volgens persbureau RIA Novosti houden de maatregelen onder meer een mogelijke verplaatsing van bewoners in, beperkingen op vervoer in specifieke gebieden, verhoogde beveiliging rond gevoelige locaties en het afluisteren van telefoonverkeer en andere communicatiemiddelen.
Rusland heeft ook meer troepen naar Koersk gestuurd om een aanval van Oekraïense legereenheden af te slaan. Volgens het Russische ministerie van Defensie zijn er raketwerpers, artillerie, tanks en ander zwaar materieel gestuurd om de verdediging in deze regio te versterken.
Volgens Moskou waren zo'n duizend Oekraïense soldaten en meer dan twee dozijn pantserwagens en tanks betrokken bij de aanval. Later verklaarde Moskou dat het veel meer militair materieel had vernietigd.
Oekraïne heeft het offensief niet officieel toegegeven, hoewel de Oekraïense president Volodymyr Zelensky wel heeft gezegd dat Rusland de gevolgen van de invasie moet "voelen".
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
6 uur geleden