
Rusland meldt fatale aanval op 'buitenlandse militanten' Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland zegt dat het een dodelijke aanval heeft uitgevoerd op "buitenlandse militanten" in de Oekraïense stad Charkiv. Er zijn volgens het Russische ministerie van Defensie meer dan zestig doden gevallen.
"De strijdkrachten van de Russische Federatie voerden in de avond van 16 januari een precisieaanval uit op een tijdelijke locatie van buitenlandse militanten in de stad Charkiv", staat in een verklaring van Defensie, dat geen bewijs deelde. De groep militanten bestond volgens het ministerie met name uit "Franse huurlingen".
Lokale functionarissen zeggen dat een woongebied in het centrum van Charkiv dinsdag werd getroffen door twee Russische raketten. Zij melden zeventien gewonden. Er zijn volgens de regionale gouverneur meerdere woningen verwoest en in de omgeving staan volgens hem geen militaire doelen.
Charkiv, de op na grootste stad van Oekraïne, ligt dicht bij de grens met Rusland en wordt geregeld aangevallen. De stad was aan het begin van de oorlog maandenlang bezet door Russische troepen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.
2 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft woedend gereageerd op een spandoek van Israëlische supporters tijdens een voetbalwedstrijd van hun club Maccabi Haifa tegen een Poolse club. Het was volgens de president "een schandalig spandoek dat de nagedachtenis beledigt van alle Poolse burgers en andere slachtoffers die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De auditietapes van de Britse zangeres Vera Lynn worden negentig jaar na opname openbaar gemaakt. Haar dochter Virginia Lewis-Jones ontdekte de banden tijdens een verhuizing, meldt de BBC vrijdag.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon zal "imploderen en zich verwoesten" als de Libanese regering probeert de sjiitische beweging Hezbollah te ontwapenen. Hezbollahleider Naim Qassem dreigt met een nieuwe burgeroorlog en massale protesten in Beiroet als de regering haar plan uitvoert om de beweging te ontwapenen.
4 uur geleden