Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: lagere graanoogst dit jaar na record in 2022

Rusland: lagere graanoogst dit jaar na record in 2022

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland verwacht dat de graanoogst dit jaar minder groot zal uitvallen dan de recordhoeveelheid van vorig jaar. Er wordt nu gerekend op een oogst van 120 miljoen ton, aldus het Russische persbureau Interfax op basis van cijfers van het ministerie van Landbouw. Rusland is samen met Oekraïne een van de belangrijkste exporteurs van landbouwproducten ter wereld en de omvang van de oogst heeft invloed op de prijzen.

De verwachte oogst is wat minder dan in december. Toen rekende het ministerie nog op een oogst van 125 miljoen tot 127 miljoen ton. Rusland levert bijvoorbeeld veel graan aan Afrikaanse, Aziatische en Zuid-Amerikaanse landen.

Vorig jaar werd nog een recordoogst van 157,7 miljoen ton bereikt, waarvan ruim 104 miljoen ton tarwe. Het eerdere graanrecord lag op 135 miljoen ton. Het is niet duidelijk of die grotere oogst te maken heeft met de verovering van Oekraïens landbouwgebied door het Russische invasieleger.

Oekraïne kan graan exporteren dankzij de zogeheten graandeal via zijn havens aan de Zwarte Zee. Graanschepen worden dan niet geblokkeerd door het Russische leger. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov dreigde vrijdag die deal op te zeggen als Europese beperkingen bij de export van Russisch graan en kunstmest niet worden opgeheven. Het gaat dan om beperkingen rond bijvoorbeeld betalingen en verzekeringen voor die export.

Meer uit Financieel

Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

36 minuten geleden
Ryanair waarschuwt voor hogere kosten door stijgende olieprijzen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.

39 minuten geleden
India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

10 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

16 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

17 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

18 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

20 uur geleden