Rusland gaat na ruime zege op Cyprus als koploper laatste duel in
SINT-PETERSBURG (ANP) - Rusland heeft de koppositie in groep H van de WK-kwalificatie verstevigd. De ploeg van bondscoach Valeri Karpin was in Sint-Petersburg met 6-0 te sterk voor Cyprus. Rusland blijft leider in groep H en plaatst zich zondag bij een gelijkspel of overwinning in de uitwedstrijd tegen concurrent Kroatië voor het WK.
Rusland opende al snel de score. Na een voorzet van oud-Feyenoorder Fedor Smolov kon Aleksandr Erokhin de bal van dichtbij in het doel tikken. Cyprus maakte kort voor rust bijna gelijk, maar de Russische doelman Matvej Safonov redde knap op een kopbal van Pieros Sotiriou.
Na rust liep Rusland snel weg. Smolov maakte in de 55e minuut de 2-0 en daarna scoorden ook Aleksandr Mostovoi, Aleksei Soetormin, Anton Zabolotni en Aleksandr Erokhin nog.
Kroatië speelt later op donderdag een uitwedstrijd tegen Malta en komt bij winst op 2 punten achterstand op Rusland. Kroatië speelt zondag, tijdens de laatste speelronde, een thuiswedstrijd tegen Rusland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
11 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
12 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
17 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
1 dag geleden