Rusland gaat na ruime zege op Cyprus als koploper laatste duel in
SINT-PETERSBURG (ANP) - Rusland heeft de koppositie in groep H van de WK-kwalificatie verstevigd. De ploeg van bondscoach Valeri Karpin was in Sint-Petersburg met 6-0 te sterk voor Cyprus. Rusland blijft leider in groep H en plaatst zich zondag bij een gelijkspel of overwinning in de uitwedstrijd tegen concurrent Kroatië voor het WK.
Rusland opende al snel de score. Na een voorzet van oud-Feyenoorder Fedor Smolov kon Aleksandr Erokhin de bal van dichtbij in het doel tikken. Cyprus maakte kort voor rust bijna gelijk, maar de Russische doelman Matvej Safonov redde knap op een kopbal van Pieros Sotiriou.
Na rust liep Rusland snel weg. Smolov maakte in de 55e minuut de 2-0 en daarna scoorden ook Aleksandr Mostovoi, Aleksei Soetormin, Anton Zabolotni en Aleksandr Erokhin nog.
Kroatië speelt later op donderdag een uitwedstrijd tegen Malta en komt bij winst op 2 punten achterstand op Rusland. Kroatië speelt zondag, tijdens de laatste speelronde, een thuiswedstrijd tegen Rusland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
14 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
1 dag geleden