
Rusland en Oekraïne verwijten elkaar weer aanvallen op stroomnet
KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van aanvallen op energievoorzieningen. "Weer een ronde van doelgerichte aanvallen op energievoorzieningen", zei de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky op X. Het Russische ministerie van Defensie sprak ook van twee aanvallen.
Volgens Rusland heeft Oekraïne in de voorbije 24 uur drone- en granaataanvallen uitgevoerd op infrastructuur in de Russische regio Koersk. Daardoor zou de stroom bij 1500 mensen zijn uitgevallen.
Zelensky zegt dat in de regio Soemy een verdeelstation is aangevallen met een drone. In Dnipro zou door artillerievuur een stroomkabel beschadigd zijn. In totaal zou bij bijna vierduizend mensen de stroom zijn uitgevallen.
Beide landen hebben met de VS afgesproken om de aanvallen op energievoorzieningen te staken. Die afspraken zijn nog niet officieel ingevoerd.
Meer uit Buitenland
DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
11 uur geleden