Rusland dient klacht in bij Duitsland over onderzoek Nord Stream
BERLIJN (ANP/RTR) - Rusland heeft bij Duitsland een klacht ingediend over het Duitse onderzoek naar de explosies van de Nord Stream-pijpleiding in 2022. Dat heeft het Russische persbureau RIA Novosti maandag gemeld, nadat een hoofdverdachte in Polen aan arrestatie ontsnapte.
Duitse media meldden vorige week dat Duitse aanklagers een Oekraïense duikinstructeur hadden geïdentificeerd als hoofdverdachte van de sabotageactie aan de Nord Stream-pijpleiding. Vervolgens was een arrestatiebevel uitgevaardigd in Polen.
Polen ontving het arrestatiebevel wel, maar de verdachte kon het land verlaten omdat Duitsland zijn naam niet had opgenomen in een database van gezochte personen, vertelden Poolse aanklagers aan persbureau Reuters.
'Verplichtingen nakomen'
Moskou gelooft dat het Duitse onderzoek zal worden afgesloten zonder de verantwoordelijken te identificeren, zei het hoofd van een Europese afdeling van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
"We hebben de kwestie aan de orde gesteld dat Duitsland en andere getroffen landen hun verplichtingen volgens de VN antiterrorismeverdragen nakomen", aldus het Russische hoofd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
11 uur geleden