Rusland: 13 gewonden na nieuwe aanval op Koersk
KOERSK (ANP/DPA) - Bij nieuwe aanvallen op Russisch grondgebied is een wooncomplex in de stad Koersk beschadigd. Volgens de Russische autoriteiten zijn zeker dertien mensen gewond geraakt en zouden twee van hen er ernstig aan toe zijn.
De gouverneur van de westelijke regio, Aleksej Smirnov, zegt dat het gebouw is geraakt door puin van een Oekraïense raket, meldt staatspersbureau TASS. De informatie kan niet onafhankelijk worden geverifieerd.
Oekraïense troepen zijn een aantal dagen geleden de grens overgetrokken en voeren een offensief uit op Russische bodem in de regio Koersk. President Volodymyr Zelensky van Oekraïne heeft dat zaterdagavond voor het eerst bevestigd. Hij zei dat de opperbevelhebber van de krijgsmacht Oleksandr Syrsky verslag heeft uitgebracht over "de verplaatsing van de oorlog naar het gebied van de agressor".
De Russische autoriteiten hebben zaterdag bekendgemaakt dat ze meer dan 76.000 mensen uit de grensregio hebben geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
2 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.
6 uur geleden