Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Running mates VS tegenover elkaar in mogelijk laatste tv-debat

Running mates VS tegenover elkaar in mogelijk laatste tv-debat

NEW YORK (ANP) - Ruim een maand voor de Amerikaanse verkiezingen gaan de vicepresidentskandidaten met elkaar in debat. De Democraat Tim Walz en de Republikein J.D. Vance staan in de nacht van dinsdag op woensdag vanaf 03.00 uur tegenover elkaar bij CBS News om kiezers te overtuigen.

Het is mogelijk het laatste televisiedebat voor de verkiezingen op 5 november. Donald Trump en Kamala Harris kruisten vorige maand een keer de degens, maar Trump zei daarna geen behoefte meer te hebben aan een nieuw debat. Politieke analisten en kijkers van zowel CNN als Fox News oordeelden dat Harris bij het debat als beste uit de verf was gekomen.

Nu is het de beurt aan Walz en Vance, ook twee botsende persoonlijkheden. De 60-jarige Walz geldt als een ervaren nuchtere politicus uit het politieke midden. De voormalige leraar en footballcoach zat in het Huis van Afgevaardigden en is tegenwoordig de gouverneur van Minnesota. Hij werd populair onder Democraten doordat hij de Republikeinse aanhangers van Trump omschreef als "weird". Volgens CNN is Walz wel nerveus, omdat hij zichzelf ziet als een slechte debater.

De 40-jarige Vance zit in de Senaat namens Ohio. Hij is zeer conservatief en deelt veel van Trumps standpunten. De laatste weken kwam hij veel in het nieuws door opvallende uitspraken. Vance noemde Harris en andere Democraten "kinderloze kattenvrouwtjes" en beweerde dat Haïtiaanse migranten in zijn staat katten en honden eten. Dat verhaal zorgde voor veel onrust, maar is snel ontkracht door Amerikaanse media.

De twee running mates uit het belangrijke Midwesten hebben de afgelopen weken al vaak naar elkaar uitgehaald. Amerikaanse media verwachten dan ook weer een verhit debat.

Meer uit Buitenland

Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

2 minuten geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

1 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

1 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

1 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

6 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

7 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

11 uur geleden