'Ruimtevaartbedrijf SpaceX haalt honderden miljoenen op'
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX heeft bij een investeringsronde 850 miljoen dollar opgehaald, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC. Daarmee zou de waarde van het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk uitkomen op ongeveer 74 miljard dollar, schrijft het medium op basis van ingewijden.
Bij een vorige investeringsronde in augustus werd de waarde van SpaceX nog op 46 miljard dollar geschat. Sommige analisten hadden erop gerekend dat de waardering bij deze nieuwe investeringsronde al richting de 100 miljard dollar zou gaan.
Musk had voor de investeringsronde 48 procent van SpaceX in handen. Het is niet direct duidelijk of hij aandelen heeft verkocht. Als dat niet het geval is, dan zou zijn persoonlijke vermogen met zo'n 12 miljard dollar zijn toegenomen. Dat is niet voldoende om Amazon-topman Jeff Bezos weer van de positie van rijkste persoon ter wereld te verdringen, becijferde zakenblad Forbes. Bezos had Musk eerder deze week weer afgelost als rijkste.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
6 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geleden