'Ruimtevaartbedrijf SpaceX haalt honderden miljoenen op'
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX heeft bij een investeringsronde 850 miljoen dollar opgehaald, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC. Daarmee zou de waarde van het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk uitkomen op ongeveer 74 miljard dollar, schrijft het medium op basis van ingewijden.
Bij een vorige investeringsronde in augustus werd de waarde van SpaceX nog op 46 miljard dollar geschat. Sommige analisten hadden erop gerekend dat de waardering bij deze nieuwe investeringsronde al richting de 100 miljard dollar zou gaan.
Musk had voor de investeringsronde 48 procent van SpaceX in handen. Het is niet direct duidelijk of hij aandelen heeft verkocht. Als dat niet het geval is, dan zou zijn persoonlijke vermogen met zo'n 12 miljard dollar zijn toegenomen. Dat is niet voldoende om Amazon-topman Jeff Bezos weer van de positie van rijkste persoon ter wereld te verdringen, becijferde zakenblad Forbes. Bezos had Musk eerder deze week weer afgelost als rijkste.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.
4 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.
6 uur geleden