'Ruimtevaartbedrijf SpaceX haalt honderden miljoenen op'
HAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX heeft bij een investeringsronde 850 miljoen dollar opgehaald, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC. Daarmee zou de waarde van het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk uitkomen op ongeveer 74 miljard dollar, schrijft het medium op basis van ingewijden.
Bij een vorige investeringsronde in augustus werd de waarde van SpaceX nog op 46 miljard dollar geschat. Sommige analisten hadden erop gerekend dat de waardering bij deze nieuwe investeringsronde al richting de 100 miljard dollar zou gaan.
Musk had voor de investeringsronde 48 procent van SpaceX in handen. Het is niet direct duidelijk of hij aandelen heeft verkocht. Als dat niet het geval is, dan zou zijn persoonlijke vermogen met zo'n 12 miljard dollar zijn toegenomen. Dat is niet voldoende om Amazon-topman Jeff Bezos weer van de positie van rijkste persoon ter wereld te verdringen, becijferde zakenblad Forbes. Bezos had Musk eerder deze week weer afgelost als rijkste.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
43 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
6 uur geleden