Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruimere compensatie voor groep woningbezitters in Groningen

Ruimere compensatie voor groep woningbezitters in Groningen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet komt Groningers tegemoet die in het verleden compensatie hebben gekregen voor de waardedaling van hun woning als gevolg van de gaswinning, maar die volgens een nieuwe regeling een hoger bedrag hadden kunnen krijgen. Daarvoor is 25 miljoen euro beschikbaar, meldt minister Stef Blok (Economische Zaken).

Een kleine 6000 mensen hebben voor de waardedaling van hun woning een schadevergoeding gekregen van de NAM, het bedrijf dat het Groningenveld exploiteert. Sinds vorig jaar de afhandeling van aardbevingsschade is overgenomen door het onafhankelijke Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG), worden evenwel veel hogere vergoedingen uitgekeerd.

Blok heeft op verzoek van de Tweede Kamer experts naar de zaak laten kijken. Die hebben vastgesteld dat "geen sprake is geweest van onbillijkheden in juridische zin en de uitvoering van de regeling rechtmatig was". Maar Blok constateert ook dat dit de zorgen bij de Kamer "niet heeft weggenomen".

Daarom heeft het kabinet besloten om "bij hoge uitzondering vanwege de bijzondere situatie in Groningen" toch de portemonnee te trekken voor deze specifieke groep. Als na een individuele herbeoordeling blijkt dat zij van de NAM te weinig hebben gekregen, kunnen zij een tegemoetkoming krijgen.

Meer uit Binnenland

Minister Berendsen: VS hebben alle reden om in NAVO te blijven

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "alle reden" om lid te blijven van de NAVO, vindt minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken. In het dreigement van president Donald Trump om het bondgenootschap de rug toe te keren hoort de CDA-bewindsman vooral een "uitnodiging" om zorgen te bespreken die al langer leven bij de Amerikanen.

1 minuut geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

25 minuten geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

27 minuten geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

1 uur geleden
Rusland zet Nederlandse journalist het land uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.

1 uur geleden
Haagse tunnel nog maanden dicht, gemeente beboet bouwer Strukton

DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.

2 uur geleden
Advocaat Koert H. pleit voor vrijspraak in zaak over brand Arnhem

ARNHEM (ANP) - Arnhemmer Koert H. (58), die volgens het Openbaar Ministerie in zijn eentje verantwoordelijk is voor de grote brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar, moet wat zijn advocaat betreft worden vrijgesproken van brandstichting. Volgens raadsman Rogier Stam ontbreekt het objectieve bewijs voor brandstichting.

2 uur geleden