Ruimere compensatie voor groep woningbezitters in Groningen
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet komt Groningers tegemoet die in het verleden compensatie hebben gekregen voor de waardedaling van hun woning als gevolg van de gaswinning, maar die volgens een nieuwe regeling een hoger bedrag hadden kunnen krijgen. Daarvoor is 25 miljoen euro beschikbaar, meldt minister Stef Blok (Economische Zaken).
Een kleine 6000 mensen hebben voor de waardedaling van hun woning een schadevergoeding gekregen van de NAM, het bedrijf dat het Groningenveld exploiteert. Sinds vorig jaar de afhandeling van aardbevingsschade is overgenomen door het onafhankelijke Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG), worden evenwel veel hogere vergoedingen uitgekeerd.
Blok heeft op verzoek van de Tweede Kamer experts naar de zaak laten kijken. Die hebben vastgesteld dat "geen sprake is geweest van onbillijkheden in juridische zin en de uitvoering van de regeling rechtmatig was". Maar Blok constateert ook dat dit de zorgen bij de Kamer "niet heeft weggenomen".
Daarom heeft het kabinet besloten om "bij hoge uitzondering vanwege de bijzondere situatie in Groningen" toch de portemonnee te trekken voor deze specifieke groep. Als na een individuele herbeoordeling blijkt dat zij van de NAM te weinig hebben gekregen, kunnen zij een tegemoetkoming krijgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
11 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
19 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
23 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
1 dag geleden