Ruim vijftig tips, verdachte steengooier Rotterdam nog onbekende
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft tot dusver ruim vijftig tips gekregen in de zoektocht naar de verdachte man die in Rotterdam een stoeptegel op het hoofd van een slapende dakloze man gooide. De gouden tip zit er alleen niet bij, ook weet de politie nog niets over de identiteit van de verdachte, aldus een woordvoerster.
Wel weet de politie inmiddels dat de gezochte man dinsdagochtend rond 07.00 uur nog in Breda is gezien. Wat hij daar deed, is niet bekend. Een politiewoordvoerster zegt dat ze "in het belang van het onderzoek" verder niets kan meedelen.
De zware mishandeling van het 37-jarige slachtoffer gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag rond 04.00 uur. Het programma Opsporing Verzocht liet dinsdagavond beelden van de actie en de verdachte zien. De dader liep eerst met twee grote tassen langs de slapende man bij het Maritiem Museum op de Leuvehaven. Daarna droeg hij een stoeptegel op zijn hoofd, waar hij het slachtoffer mee op het hoofd sloeg. Vervolgens rende hij weg.
Het slachtoffer werd in kritieke toestand opgenomen in het ziekenhuis. De politie zegt niet te weten hoe het nu met hem gaat.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
8 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.
58 minuten geleden