Ruim vijf miljoen voor landbouwroute Poortvliet
POORTVLIET - Er is ruim 5 ton beschikbaar voor de realisatie van de landbouwroute voor Poortvliet. De helft van de kosten is voor rekening van de provincie Zeeland, de andere helft komt van de Europese Unie. Met het geld kan een route worden aangelegd waar landbouwverkeer gebruik van kan maken om zo de N286 veiliger te maken.
"Ter verbetering van de bereikbaarheid van percelen voor landbouwverkeer en ter bevordering van de verkeersveiligheid en doorstroming op de hoofdrijbaan wordt een parallelweg langs de N 286 Postweg aangelegd, tussen de Lange Zandweg en de rotonde Geerweg. De N286 Postweg fungeert als een rondweg voor de kern Poortvliet. Na aanleg van de parallelweg kan het landbouwverkeer van de Rondweg Poortvliet af", zo legt de provincie uit.
Cofinanciering
In totaal gaat het om een financiële bijdrage van maximaal 523.415,56 euro. Daarvan is 261.707,78 euro een bijdrage van de Europese Unie. De cofinancieringsbijdrage van de provincie Zeeland komt op eveneens op 261.707,78 euro.
Ranking
Om te onderzoeken of een project in aanmerking komt voor subsidie, worden er punten toebedeeld. Op die manier wil Europa de beste projecten honoreren. De maximaal haalbare score is 45 punten. Een aanvraag komt voor subsidie in aanmerking indien deze minimaal 60% van het maximaal te behalen aantal
punten scoort. Er moeten dus minimaal 27 punten behaald worden. Opvallend is dat het project Landbouwroute Poortvliet maar liefst 40 punten kreeg. Daarmee beaamt Europa de noodzaak van het project van de landbouwweg in Poortvliet.
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Op de A58 en A4 rondom Bergen op Zoom en Roosendaal staan dinsdagochtend lange files door een ongeval en een autobrand. Op beide snelwegen staan de vertragingen van zo'n 45 minuten. Ook bij afslag Tholen staat er een file.
5 uur geledenTHOLEN- De kerstvakantie staat voor de deur en Jij op Tholen heeft weer een leuk en veelzijdig programma voor kinderen en jongeren. Van schaatsen en een escapegame tot een NERF Battle en een kerstfestijn: er is voor ieder wat wils. Inschrijven is vanaf deze week mogelijk, maar wees er snel bij, want vol is vol.
6 uur geledenSCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.
23 uur geledenTHOLEN - Een inwoner van de gemeente Tholen heeft afgelopen weekend de hoofdprijs van 1,2 miljoen euro gewonnen bij de Lotto. Het winnende lot was een abonnement, waarmee de speler zes van de zeven getrokken cijfers goed had voorspeld.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestuurster is afgelopen nacht op de Postweg in Tholen opnieuw in de problemen gekomen. Volgens getuigen reed de vrouw opvallend slingerend waarna ze in de berm belandde, een boom schampte en pas tientallen meters verder tot stilstand kwam. Het was haar tweede incident in een korte tijd.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenSCHERPENISSE - De Gereformeerde Gemeente van Scherpenisse organiseert op zaterdagavond 13 december een psalmzangavond met bovenstem, muzikaal begeleid door organist Bart Kruithof. De toegang is gratis. Er wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het Deputaatschap voor Israël.
3 dagen geleden