Ruim vijf miljoen voor landbouwroute Poortvliet
POORTVLIET - Er is ruim 5 ton beschikbaar voor de realisatie van de landbouwroute voor Poortvliet. De helft van de kosten is voor rekening van de provincie Zeeland, de andere helft komt van de Europese Unie. Met het geld kan een route worden aangelegd waar landbouwverkeer gebruik van kan maken om zo de N286 veiliger te maken.
"Ter verbetering van de bereikbaarheid van percelen voor landbouwverkeer en ter bevordering van de verkeersveiligheid en doorstroming op de hoofdrijbaan wordt een parallelweg langs de N 286 Postweg aangelegd, tussen de Lange Zandweg en de rotonde Geerweg. De N286 Postweg fungeert als een rondweg voor de kern Poortvliet. Na aanleg van de parallelweg kan het landbouwverkeer van de Rondweg Poortvliet af", zo legt de provincie uit.
Cofinanciering
In totaal gaat het om een financiële bijdrage van maximaal 523.415,56 euro. Daarvan is 261.707,78 euro een bijdrage van de Europese Unie. De cofinancieringsbijdrage van de provincie Zeeland komt op eveneens op 261.707,78 euro.
Ranking
Om te onderzoeken of een project in aanmerking komt voor subsidie, worden er punten toebedeeld. Op die manier wil Europa de beste projecten honoreren. De maximaal haalbare score is 45 punten. Een aanvraag komt voor subsidie in aanmerking indien deze minimaal 60% van het maximaal te behalen aantal
punten scoort. Er moeten dus minimaal 27 punten behaald worden. Opvallend is dat het project Landbouwroute Poortvliet maar liefst 40 punten kreeg. Daarmee beaamt Europa de noodzaak van het project van de landbouwweg in Poortvliet.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een auto is in de nacht van vrijdag op zaterdag in brand gevlogen aan de Oesterstraat in Tholen. Toen de brandweer rond 04.00 uur arriveerde, stond de voorkant van het voertuig volledig in brand. Niemand raakte gewond. Dat meldt 112 Markiezaten.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft zondag een werkend drugslab aangetroffen in een pand aan de Heerlesebaan in Bergen op Zoom. In het lab werden vermoedelijk verschillende soorten drugs geproduceerd. Twee mannen zijn aangehouden. Diezelfde dag viel de politie ook binnen op een locatie in Tholen, die vermoedelijk als opslagplaats werd gebruikt.
5 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van de familie Grijs die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Bij een ernstig ongeval met een motor met zijspan aan de Vrouwendijk in Tholen zijn zaterdagmiddag een motorrijder en een kind gewond geraakt. Het kind, dat in het zijspan zat, is per traumahelikopter naar het Erasmus MC in Rotterdam gebracht. De motorrijder werd met spoed per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd.
1 dag geledenTHOLEN - Wie Tholen en Sint Philipsland graag op de fiets ontdekt, kan vrijdag 18 september meedoen aan de Thoolse Fietstocht. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 20, 40, 60 of 80 kilometer.
2 dagen geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven vanwege onweersbuien die vooral in het oosten en zuiden van Nederland worden verwacht. De komende uren kunnen daar plaatselijk felle buien ontstaan, met onweer, kleine hagel en in korte tijd veel regen.
3 dagen geledenTHOLEN - De Thoolse fractie van Forum voor Democratie (FvD) wil inzicht in alle incidenten die zich hebben voorgedaan bij de voormalige noodopvang aan de Molenvlietsedijk. Fractievoorzitter Liesje Heuseveldt heeft daarover schriftelijke vragen gesteld aan de burgemeester. De partij wil onder meer weten hoeveel meldingen er waren van overlast, diefstal, vernieling, bedreiging, intimidatie en geweld.
3 dagen geleden