Ruim vijf miljoen kijkers voor persconferentie coronamaatregelen
DEN HAAG (ANP) - De aankondiging van nieuwe coronamaatregelen is dinsdagavond bekeken door ruim 5 miljoen mensen. De persconferentie van demissionair premier Mark Rutte en demissionair coronaminister Hugo de Jonge werd daarmee beter bekeken dan de vorige. Destijds, op 15 september, keken zo'n 3,3 miljoen mensen naar de persconferentie waarin nog werd aangegeven dat de maatregelen werden versoepeld.
De persconferentie werd zoals gebruikelijk op drie verschillende tv-zenders uitgezonden. De live-uitzending op NPO 1 was daarbij het meest in trek, volgens Stichting KijkOnderzoek (SKO) keken er 3.180.000 mensen. Naar de uitzending op RTL 4 keken 1.519.000 mensen en op SBS6 stemden 331.000 kijkers af. De NPO 1-uitzending was ook gelijk het best bekeken programma van de dinsdagavond.
Door de vele kijkers voor de persconferentie werd ook de talkshow Khalid & Sophie, dat daar direct op volgde, goed bekeken. Het programma, waar 1,6 miljoen mensen naar keken, bevatte onder meer een nabeschouwing van de persconferentie. Daarmee staat Khalid & Sophie op de derde plaats in de kijkcijfer top 25.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag de 38-jarige Sander K. in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van de Oekraïense Arina Sasina (34). Tijdens een betaalde seksafspraak werd zij in de zomer van 2022 gewurgd door K. op de zolder van zijn woning in IJmuiden. Daarna sneed K. haar lichaam in stukken, met de bedoeling het weg te maken.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De wolvenpopulatie in Nederland lijkt nog steeds toe te nemen. Vorig jaar zijn via DNA-onderzoek 131 verschillende wolven vastgesteld, waarvan er 79 'nieuw' zijn. Dat houdt in dat voor het eerst DNA van deze wolven in Nederland is aangetroffen. De cijfers staan in een rapportage van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken regelt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied. Ze vragen zich af of de (Europese) doelen voor natuur, water, landbouw, stikstof en het klimaat zo wel gehaald kunnen worden. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld het Rijk hiervoor wil uittrekken.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Nu het aantal verkeersdoden verder is toegenomen, wijst Veilig Verkeer Nederland (VVN) op snelheid als "een van de grootste risicofactoren". Snelheid en snelheidsverschillen spelen "een doorslaggevende rol bij zowel het ontstaan als de ernst van ongevallen", benadrukt de organisatie. Die noemt het verlagen van snelheden "een van de belangrijkste maatregelen om levens te redden".
3 uur geleden