Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ruim veertig Nederlandse bedrijven naar techbeurs CES in Vegas

Ruim veertig Nederlandse bedrijven naar techbeurs CES in Vegas

DEN HAAG (ANP) - Meer dan veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt. Bij de overheid kunnen de deelnemende bedrijven de komende maanden een trainingsprogramma volgen over hoe ze hun innovaties zo goed mogelijk kunnen presenteren aan potentiële klanten en investeerders.

Op de CES kondigen bedrijven van over de wereld elk jaar veel nieuwe technische snufjes aan. De techbeurs is dit keer van 6 tot en met 9 januari.

Vanuit Nederland zijn straks onder meer Cyberette, Leyden Jar en Ambyon van de partij. Cyberette heeft een methode ontwikkeld voor het detecteren van deepfakes om digitale fraude te voorkomen, Leyden Jar werkt aan batterijtechnologie die de gebruiksduur van elektrische apparaten verlengt en Ambyon bouwt een logistieke robot voor zorgondersteuning in het ziekenhuis.

Nederlandse delegatie iets kleiner

De Nederlandse delegatie oogt wel iets kleiner dan die van de vorige editie. Toen meldde de overheid voorafgaand aan de techbeurs dat vijftig bedrijven naar Las Vegas zouden afreizen.

In de afgelopen jaren zijn al honderden Nederlandse bedrijven naar de CES gegaan, om zich aan het publiek te laten zien, deals te sluiten en internationaal op te schalen. Zo sloot sensorenbedrijf SmartQare vorig jaar een contract met zorgtechnologieconcern Philips voor wereldwijde distributie. Verder bereikte Advanced Audio Labs, een ontwikkelaar van audiosoftwareoplossingen, een deal met de Japanse chipfabrikant Renesas.

Meer uit Financieel

AP ziet mogelijke risico's bij inzet van AI door incassobureaus

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet mogelijke risico's bij de inzet van kunstmatige intelligentie door incassobureaus, omdat die steeds vaker algoritmes en AI gebruiken. Volgens de AP gaat het werk sneller, maar zijn er risico's op onjuiste beslissingen, discriminatie en ongelijke behandeling.

31 minuten geleden
Finland onderzoekt milieuschendingen bij bouw Google-datacenter

HELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie is donderdag een strafrechtelijk onderzoek gestart naar mogelijke overtredingen van de milieuwetgeving op de bouwplaats van een gepland datacenter van Google in het noorden van Finland.

32 minuten geleden
Costa: proces voor opvolging ECB-president Lagarde begint direct

BRUSSEL (ANP) - Het proces voor de opvolging van de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde begint direct. Dat meldt voorzitter van de EU-leiders António Costa vlak na Lagardes aankondiging om voortijdig haar taak neer te leggen op 7 februari.

33 minuten geleden
Moederbedrijf Booking.com lijdt nederlaag in zaak rond massaclaim

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.

1 uur geleden
ECB-president Lagarde stopt begin 2027, voor einde van termijn

FRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde legt op 7 februari haar taken neer. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.

1 uur geleden
Minder huurders van woningcorporaties hebben huurachterstand

DEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.

2 uur geleden
Vattenfall ziet winst bijna verdubbelen door duurdere stroom

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.

2 uur geleden