Ruim honderd vluchten Ryanair in België geschrapt door staking
CHARLEROI (ANP/BLEGA) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair annuleert komend weekend in België 130 vluchten vanwege een staking, staat in een overzicht van de luchthaven van Charleroi. Cabinemedewerkers die in het land zijn gestationeerd leggen het werk neer omdat de Ierse budgetvlieger het Belgisch minimumloon niet zou betalen.
De acties, georganiseerd door de vakbonden CNE en AVC Puls, treffen vooral de luchthaven van Charleroi. Het bestuur van dit vliegveld zei eerder dat zeker 19.000 passagiers geraakt worden door de staking.
Tijdens de acties van vrijdag tot en met zondag blijven vijftien Ryanair-vliegtuigen van de basis in Charleroi aan de grond. Vluchten die uitgevoerd worden vanuit bases in andere landen gaan wel door. Ryanair stelt daarom dat maar een "klein aantal" van zijn 2500 vluchten van en naar België komt te vervallen.
In België gevestigde cabinemedewerkers van Ryanair zijn ook van plan om in het weekend van 7 en 8 januari te staken. Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen daarvan zullen zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
23 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
6 uur geleden