Ruim honderd vluchten Ryanair in België geschrapt door staking
CHARLEROI (ANP/BLEGA) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair annuleert komend weekend in België 130 vluchten vanwege een staking, staat in een overzicht van de luchthaven van Charleroi. Cabinemedewerkers die in het land zijn gestationeerd leggen het werk neer omdat de Ierse budgetvlieger het Belgisch minimumloon niet zou betalen.
De acties, georganiseerd door de vakbonden CNE en AVC Puls, treffen vooral de luchthaven van Charleroi. Het bestuur van dit vliegveld zei eerder dat zeker 19.000 passagiers geraakt worden door de staking.
Tijdens de acties van vrijdag tot en met zondag blijven vijftien Ryanair-vliegtuigen van de basis in Charleroi aan de grond. Vluchten die uitgevoerd worden vanuit bases in andere landen gaan wel door. Ryanair stelt daarom dat maar een "klein aantal" van zijn 2500 vluchten van en naar België komt te vervallen.
In België gevestigde cabinemedewerkers van Ryanair zijn ook van plan om in het weekend van 7 en 8 januari te staken. Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen daarvan zullen zijn.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
48 minuten geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
4 uur geleden